Łączenie kolorów to niełatwa sztuka, dlatego specjaliści od stylizacji i designu co roku opracowują dla nas "ściągawki", dzięki którym łatwiej nam modnie i gustownie dobierać kolory we wnętrzach. Trendy kolorystyczne na rok 2014 ogłosił właśnie Magnat - producent farb i strukturalnych systemów dekoracyjnych. Zobacz, co proponuje.

Każdemu z nas co innego w duszy gra, każdy więc inaczej będzie łączył kolory. Dlatego eksperci marki Magnat przygotowali cztery trendy kolorystyczne, które nawiązują do tego, co będzie dla nas ważne i inspirujące w roku 2014.  Korzystając z ich podpowiedzi, stworzymy modne aranżacje wnętrz, zgodne z naszymi własnymi oczekiwaniami i upodobaniami. Z taką pomocą umiejętne łączenie kolorów przestaje być "czarną magią".

Indywidualizm - trendy Magnat 2014

To propozycja dla tych, którzy uważnie wsłuchują się w siebie i w otaczający świat, świadomie budują własną tożsamość, czerpiąc z bogactwa otoczenia i jego różnorodnego piękna. Dlatego paleta kolorów trendu Indywidualizm to przede wszystkim jasne, pastelowe kolory: cieliste róże i beże, delikatne żółcienie, miętowe zielenie, rozbielone błękity i fiolety. Kontrapunktem dla nich jest mocna i zdecydowana szarość, jasno dająca do zrozumienia, że wrażliwość wcale nie oznacza słabości.

Botanika - trendy Magnat 2014

Botanika to trend kolorystyczny inspirowany naturą, spodoba się tym, którzy cenią spokój i harmonię.   Znajdziemy w niej odzwierciedlenie pełnego cyklu życia przyrody - od barw słonecznego brzasku i kropli ciepłej rosy po struktury, których stylistyka przywodzi na myśl ziemię zanurzającą się w półmroku. Paletę złamanych zieleni dopełniają odcienie beżu, od chłodnego ecru przez słoneczne, piaskowe tony po kojący kolor mlecznej czekolady. W kolorach i strukturach z tej palety najbardziej widoczne są nawiązania do kamieni szlachetnych.

Mobilność - trendy Magnat 2014

Jeśli w szalonym wirze pędzącego świata czujemy się jak ryba w wodzie, Mobilność to trend kolorystyczny właśnie dla nas. Nasycone, mocne, tworzące kontrastowe połączenia kolory są optymistyczne i pełne energii, dają poczucie wolności tworzenia. To trend pokolenia z nowej epoki, otwartego, żyjącego na styku wirtualnego i realnego świata, buntującego się przeciw wcześniej ustalonym kanonom.

Strukturalizm - trendy Magnat 2014

To propozycja dla ludzi, dla których liczy się konkret - fakty są ważniejsze niż nie odczucia, a innowacja bardziej w cenie niż stagnacja. Trend Strukturalizm inspirowany jest współczesną architekturą industrialną i ma nieco futurystyczną stylistykę. Dominują w nim wysmakowane monochromatyczne szarości dopełnione chłodnymi odcieniami zieleni i błękitu. Jedynym ożywczym akcentem jest słoneczna żółć.

Te cztery trendy to propozycja, jak z bogatej kolekcji farb i struktur dekoracyjnych Magnat wybrać kolory dla siebie.

źródło i zdjęcia: Magnat