Od 7 czerwca 2014 r. można oglądać ponad 400 plakatów zakwalifikowanych do 24. edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. To najbardziej prestiżowy konkurs w dziedzinie projektowania graficznego, do którego swoje prace powstałe w latach 2012-2013 zgłosili twórcy z całego świata.

Patronat Czas na WnętrzeW ramach 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu odbywają się dwie wystawy konkursowe. Prace wybrane przez Międzynarodowe Jury można oglądać w galeriach Muzeum Plakatu w Wilanowie i galerii Salon Akademii w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Polska, Chiny, Japonia, Iran, Niemcy - to tylko niektóre z państw, z których nadesłano zgłoszenia, bo organizowane przez Muzeum Plakatu w Wilanowie już po raz 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu to najbardziej uznany konkurs w tej dziedzinie sztuki. Jak zwykle wydarzenie przyciągnęło uwagę artystów ze wszystkich kontynentów. Łącznie 1672 twórców  z 61 krajów - uznanych artystów, jak i debiutantów - przysłało 3814 prac.

24 Międzynarodowe Biennale PlakatuNajlepsze plakaty wybrane przez Międzynarodowe Jury będą prezentowane na wystawie, która będzie czynna od 7 czerwca do 14 września w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Wystawa wybranych prac, zgłoszonych w kategorii Złoty Debiut im. Henryka Tomaszewskiego, będzie miała miejsce w galerii Salon Akademii przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie od 7 czerwca do 4 lipca 2014.

Założenia konkursu, które MBP realizuje niezmienne od 1966 roku, to diagnoza kondycji tej dziedziny sztuki. Warszawskie Biennale to jedyny na świecie konkurs o charakterze otwartym, w którym obok znamienitych i wysoko notowanych twórców plakatów swoje prace prezentują również młodzi adepci tej sztuki.

Wystawom konkursowym towarzyszyć będą dwie inne, równie ważne dla Biennale: Laureatów poprzedniej edycji i Jurorów edycji obecnej.

Muzeum Plakatu w Wilanowie jest organizatorem konkursu od 1994 roku. Przy tegorocznym Biennale współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej.

Wystawy 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu:

  • 08.06 - 14.09.2014 wystawa konkursowa 24. MBP w Muzeum Plakatu w Wilanowie
  • 07.06 - 04.07.2014 wystawa konkursowa "Złoty Debiut" im H. Tomaszewskiego, galeria Salon Akademii, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • 7.06 - 31.07.2014 Laureaci 23. MBP i Jurorzy 24. MBP, Centrum Łowicka w Warszawie

Więcej informacji na biennale.postermuseum.pl