Jeśli jakiekolwiek pojemniki na jedzenie zasługują na miano kultowych, to są to waśnie pudełka marki Bento. W tym tygodniu kolorowe zestawy Monbento można kupić w Bonami.

W Japonii "bento", czyli pakowane w pudełeczka posiłki na wynos - domowe lub kupne - to tradycja. Ale i współczesnym, wiecznie zabieganym Europejczykom ten pomysł przypadł do gustu. Sprytne pudełka Monbento pomogą zabrać smaczne, domowe jedzenie do pracy, szkoły, na wycieczkę czy w delegację. Prosto, wygodnie, estetycznie i bezpiecznie, bo gotowy zamknięty zestaw można bez obaw wrzucić do torby czy plecaka, a gdy zgłodniejemy - wyjąc i zjeść.  

Pudełka Monbento stworzone przez francuskich miłośników kultury japońskiej szybko stały się prawdziwym przebojem w kraju nad Sekwaną. Nazwa powstała z połączenia francuskiego przedrostka "mon", oznaczającego "mój", ze słowem "bento", którym określa się w Japonii pojemniki na jedzenie przygotowywane w domu, ale zabierane ze sobą do pracy lub szkoły.

Emilie Creuzieux, założycielka Monbento, zadbała, aby pojemniki miały atrakcyjny i przyjazny design. Niestraszne im podgrzewanie w kuchence mikrofalowej ani mycie w zmywarce. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pokrytego przyjemną w dotyku powierzchnią soft-touch. A wybór kolorów - to już istne szaleństwo. Projekt docenili jurorzy prestiżowych konkursów Red Dot Design Award i Gia Award, lecz przede wszystkim tysiące zjadaczy drugich śniadań i luchów poza domem.

Dostępny w sklepie Bonami pojemnik Monbento Original to 2 hermetycznie zamykane części, każda o pojemności 500 ml. Na czas transportu spina się je elastyczną opaską. Monbento Single, z kolei, to podobny pojedynczy pojemnik. Oba modele zawierają przekładki, którymi można podzielić wnętrze pojemnika, aby oddzielić np. ziemniaki od mięsa z sosem. Do pudełek można dokupić także przydatne akcesoria, takie jak sztućce, które doskonale zmieszczą się między wiekiem a pokrywką pudełka, hermetycznie zamykane miseczki miseczki na sosy i dressingi czy woreczek z wytrzymałego poliestru, który uchroni pudełka przed porysowaniem. 

Ceny pojemników Mobento w Bonami.pl:

  • Pojemnik MB Original Bento Green/White, 2 x 500 ml - 121 zł
  • Pojemnik MB Original Single White, 500 ml - 72 zł
  • Miseczki na sos Duo Green/Gray, 2 x 20 ml - 24 zł
  • Zestaw sztućców Orange - 47 zł
  • Pałeczki Light Blue - 43 zł

źródło i zdjęcia: Bonami.pl