Wolno stojące ekspresy do kawy Miele CM6 cenione są przez koneserów za znakomitą jakość naparu. Nowe modele z tej serii zaparzą nam nawet ristretto - najbardziej esencjonalną ze wszystkich kaw, szczególnie ulubiona przez mieszkańców południowych Włoch.

CM 6110 i CM 6310 - nowe modele w rodzinie wolno stojących ekspresów do kawy Miele CM6 - cieszą oko nowoczesnym designem (dostępne są w 3 kolorach: białym, czarnym i szarym), a podniebienie - skondensowanym smakiem ristretto (kawy 2 razy bardziej esencjonalnej niż espresso). 

Konwencjonalną bryłę ekspresu wyróżnia wykończenie, które stylistycznie doskonale współgra ze sprzętem AGD do zabudowy Miele 6000. 

Oprócz designu projektanci postawili na wszechstronność urządzenia. Dlatego nowe ekspresy Miele CM6 mają uniwersalną dyszę, która pozwala parzyć 2 kawy równocześnie (One Touch For Two). Może to być perfekcyjna mała czarna (espresso lub ristretto) albo kawa serwowana w wysokich szklankach (latte macchiato). Dzięki temu, że ruchomą dyszę możemy ustawić na dowolnej wysokości, ekspres będzie łatwiej utrzymać w czystości.

Tym bardziej że nowe ekspresy Miele CM6 po przyrządzeniu każdej kawy z pianką lub na zakończenie pracy automatycznie płuczą przewody zasysające mleko. Natomiast wszystkie elementy, na których mogą gromadzić się drobinki kawy lub krople mleka, da się łatwo wyjąć i umyć w zmywarce.

Jednym z sekretów baristów jest odpowiednia temperatura filiżanek. Powinny być ciepłe, zanim nalejemy do nich kawy. Dlatego górna powierzchnia ekspresu CM 6310 może służyć jako podgrzewacz do filiżanek. Dzięki temu przyjemność picia domowego ristretto będzie jeszcze większa.

Wysoka jakość to nie tylko atrakcyjny design i najnowsze technologie, lecz także niezawodność. Dlatego każdy model z linii CM6 przechodzi testy 20-letniego cyklu użytkowania w warunkach domowych. Abyśmy mogli sie delektować najlepsza kawa przez długie lata.

Ceny wolno stojących ekspresów Miele CM6: model CM 6110 - 4790 zł, CM 6310 - 5990 zł.

źródło i zdjęcia: Miele