Piekarnik, płyta kuchenna, mikrofalówka - myślisz, że masz już wszystko. A wiesz do czego służy szuflada grzewcza?

Montuje się ją zwykle pod piekarnikiem lub ekspresem do kawy, bo najczęstsze zastosowanie szuflady grzewczej to podgrzewanie talerzy i filiżanek. Prawdziwi miłośnicy małej czarnej doskonale bowiem wiedzą, że aby wydobyć z niej pełnię smaku i aromatu, kawę podawać należy w filiżankach podgrzanych do ok. 50°C. Podobnie nałożone na ciepłe talerze dania dłużej zachowają właściwą temperaturę. 

Ale szuflada grzewcza Bosch to nie tylko szuflada na talerze. Jej zalety docenią z pewnością amatorzy pizzy i innych domowych wypieków, bo w podgrzewanej szufladzie ciasto drożdżowe wyrośnie znacznie szybciej. Zresztą, dzięki możliwości ustawienia dowolnej temperatury w zakresie 30-80°C szuflada grzewcza będzie niezastąpiona dla tych, którzy pieką domowy chleb na zakwasie albo robią domowy jogurt.

Kolejnym bardzo przydatnym zastosowaniem szuflady grzewczej jest utrzymywanie potraw w cieple, podgrzewanie ich, a nawet delikatne dogotowywanie. Oszczędzi nam to sporo czasu i kuchennej krzątaniny, podobnie zresztą jak możliwość szybkiego rozmrażania. I nawet jeśli coś się ubrudzi lub rozleje, nie ma problemu, bo szuflada wykonana jest ze stali szlachetniej, wystarczy więc przetrzeć szmatką.

Szuflada grzewcza Bosch - parametry

Szuflada grzewcza Bosch HSC140652 ma bezstopniową regulację temperatury w zakresie 30 do 80°C, pojemność 20 l, a jej maksymalne obciążenie to aż 25 kg. Nawet bardzo załadowana szufladę wysuniemy bez trudu dzięki teleskopowym prowadnicom.  Cena: 2229 zł.

Szufladę grzewczą HSC140652 oraz inny sprzęt AGD Bosch obejrzeć można w Centrum Domowych Inspiracji w Al. Jerozolimskich 183 w Warszawie. 

źródło i zdjęcia: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.