Mają zaledwie 3 milimetry grubości. Są wytrzymałe niczym naturalny kamień i mają równie ciekawe wybarwienia i struktury. Płyty ze spieków kwarcowych Laminam to jedna z najciekawszych nowości wśród materiałów wykończeniowych - już do obejrzenia i kupienia w sklepach Dekorian.

Można nimi wykończyć podłogę, ściany, blat kuchenny czy meble. Spieki kwarcowe Laminam to kompozycja naturalnych materiałów - kwarcu z domieszką iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Zgranulowany surowiec prasuje się i wypala w temperaturze 1220 stopni. W ten sposób powstają wielkoformatowe płyty Laminam - idealnie płaskie i dające się przycinać z dużą dokładnością. W sprzedaży dostępne są płyty Laminam o wymiarach 300 cm x 100 cm i grubości zaledwie 3 milimetrów.

Spieki kwarcowe to materiał tak wytrzymały, że stosowany jest m.in. jako okładzina elewacji budynków. We wnętrzach płyty Laminam są używane jako wykończenie podłóg, ścian i mebli, najczęściej na blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety.

Portfolio marki Laminam liczy ok. 150 wzorów imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę. O tym, że stały się atrakcyjną alternatywą dla każdego z tych materiałów zdecydowały doskonałe parametry techniczne.

- Z jednej strony spieki kwarcowe są niebywale trwałe i odporne na uszkodzenia, z drugiej zaś są bardzo cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg. Biorąc pod uwagę oryginalne wzornictwo i bogatą paletę kolorów, mamy do czynienia z idealnym materiałem wykończeniowym - przekonuje Mariusz Kaperczak, Dyrektor Zarządzający siecią salonów Dekorian, w której dostępne są płyty Laminam.

Nie są to czcze przechwałki, bo płyty ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty czy odbarwienia jej powierzchni, tym bardziej, że są odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Spieki kwarcowe marki Laminam nadają się do kontaktu z żywnością, bo nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji, nie sprzyjają też rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów. O niezwykłej trwałości tego materiału świadczyć może też gwarancja producenta - na blaty kuchenne z płyt Laminam wynosi aż 25 lat!

Dystrybutorem płyt Laminam w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 17 sklepami firmowymi w największych polskich miastach.

źródło i zdjęcia: Dekorian