Internet jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości, które diametralnie zmieniły nasze życie, podobnie jak koło, druk czy penicylina.

Nie wyobrażamy już sobie, jak funkcjonowaliśmy w czasach, kiedy poranek nie zaczynał się od sprawdzenia elektronicznej poczty i rzutu oka na to, co dzieje u naszych znajomych, widywanych rzadko lub wcale poza serwisem społecznościowym, czyli na przykład co mają akurat na talerzu czy w jakiej pozycji odpoczywa ich kot.

Nie wychodząc z domu, możemy zrobić zakupy, przeczytać książkę czy znaleźć wiele potrzebnych informacji, ale też umówić się na randkę czy napić się piwa z kolegą po drugiej stronie monitora. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie trwa właśnie wystawa "Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie".

Zebrano tu prace artystów młodych, urodzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, którzy często nawet nie wiedzą, jak wyglądał "analogowy" świat.

Ekspozycja pokazuje, jak Internet i nowe technologie wpływają na nas i nasze codzienne życie, a także, jak zmieniły sztukę, nie tylko wyznaczając jej nowe obszary tematyczne, ale także modyfikując repertuar jej gatunków i język wyrazu.

Warto odwiedzić również stronę projektu: private.artmuseum.pl. Oczywiście oprócz, a nie zamiast wizyty w muzeum.