Systemy alarmowe zwykle nie są ozdobą, więc starają się nie rzucać w oczy. Zupełnie inaczej jest z czujką ruchu comstar VAYO, która nie tylko przyciąga wzrok, lecz także cieszy oko. Tym bardziej, że kolorów i wzorów mamy do wyboru aż 16!

Firma Telenot wprowadziła na rynek czujki ruchu comstar VAYO, które nie tylko strzegą naszego bezpieczeństwa i prywatności, lecz także wnoszą do wnętrza ciekawy design. W sam raz, jeśli chcemy, aby widoczne elementy systemu alarmowego były wykonane estetycznie i pomysłowo, a przy tym współgrały z wystrojem wnętrza.

Sercem czujki ruchu comstar VAYO firmy Telenot jest układ optyczny, który wykrywa podczerwone promieniowanie cieplne emitowane między innymi przez ciało ludzkie. Aby zapewnić jak najlepszą wyrazistość sygnałów i uniknąć fałszywych alarmów, optyka lustrzana dzieli monitorowany obszar na sektory.

Czujka ruchu firmy Telonot korzysta z technologii przetwarzania sygnału Trap, która eliminuje błędne alarmy. Dzięki bardzo precyzyjnej detekcji kryteria uruchamiające alarm są dokładnie odróżniane od zakłóceń.

Jeszcze wyższy poziom ochrony zapewni czujka ruchu comstar VAYO dual, która łączy technologię pasywnej podczerwieni z technologią mikrofalową, dzięki czemu potrafi rozróżnić prawdziwe zagrożenie i fałszywe alarmy, takie jak np. powolna zmiana temperatury oraz silne zawirowania powietrza. Sprawdzi się w monitoringu pomieszczeń w skrajnie trudnych warunkach.

Detektor mikrofalowy ma 4-stopniową regulację czułości. Co ważne, dualna czujka comstar VAYO C10/C10 BUS posiada antymasking, wykorzystujący niewidoczne promieniowanie podczerwone.

Urządzenia dostępne są w 16 wersjach stylistycznych, więc każdy może wybrać obudowę czujki, która będzie pasować do wystroju monitorowanego wnętrza.

Za czujkę ruchu comstar VAYO zapłacimy 422 zł, za comstar VAYO dual - 500 zł.

źródło i zdjęcia: Telenot