Zdjęcia Chrisa Niedenthala to niezwykła kronika. Uwiecznione na nich przełomowe momenty i chwile z życia codziennego, które mówią o polskiej rzeczywistości lat 70. i 80. więcej, niż niejeden podręcznik historii. Teraz te wyjątkowe zdjęcia mogą ozdobić Twoje mieszkanie!

Chris Niedenthal, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiego fotoreportażu, uruchomił właśnie stronę internetową, na której można obejrzeć i kupić wybrane prace jego autorstwa. Portfolio, składające się z 463 fotografii powstałych w latach 70. i 80. tworzą, między innymi, zdjęcia przechowywane przez ponad 25 lat w archiwach zagranicznych wydawnictw.

Chris Niedenthal,  fot. Paweł Krzywicki
Chris Niedenthal,
fot. Paweł Krzywicki

Chrisniedenthal.com to pierwsza oficjalna strona fotografa i jedyna platforma, umożliwiająca zakup wydruku oryginalnych fotografii. Prezentowane są na niej wybrane zdjęcia Chrisa Niedenthala przedstawiające rzeczywistość lat 70. i 80 w Polsce i krajach ościennych, pokazaną przez pryzmat codziennych czynności, historycznych wydarzeń, czy wizerunków zwykłych ludzi. Jest to zbiór wyjątkowych zdjęć, gromadzonych przez lata w zagranicznych wydawnictwach, których część została zwrócona właścicielowi po ponad 25 latach. Dzięki digitalizacji odzyskanych zbiorów, tradycyjne rolki fotograficzne zostały uporządkowane i przedstawione w nowoczesnej formie.

W serwisie chrisniedenthal.com możemy zakupić wybrane fotografie. Za zdjęcie - w zależności od formatu (25 x 35 cm lub 45 x 67 cm) i oprawy (brak, dębowa, biała lub czarna) - zapłacimy od 1800 do 4600 zł. Co ważne, zdjęcia wykonywane są w limitowanej edycji odbitek, a każda jest sygnowana i opisywana przez artystę. Wyjątkowy charakter każdego zdjęcia podkreśla przygotowany przez fotografa opis kulis jego powstania, umieszczany na odwrocie.

Jak mówi sam autor, to zaproszenie do sentymentalnej podróży w czasie. Już teraz Chris Niedenthal zapowiada również powiększanie kolekcji o kolejne prace. 

źródło i zdjęcia: chrisniedenthal.com