Krakowski festiwal Zaprojektowani odwiedzą autorytety z Wielkiej Brytanii zajmujące się designem. Do Krakowa przyjadą Carol Morgan oraz Drew Plunkett, którzy poprowadzą ekskluzywne warsztaty w Szkole Wnętrz i Przestrzeni.

Patronat Czas na WnetrzeJak promować swój design oraz jak projektować wnętrza komercyjne - tego wszystkiego będą mogli się dowiedzieć uczestnicy 3-dniowych warsztatów, które odbędą się w ramach festiwalu Zaprojektowani w dniach 6-8 listopada 2015 roku w Krakowie. Poprowadzą je znakomici brytyjscy eksperci - Carol Morgan i Drew Plunkett.

Carol Morgan to specjalistka do spraw komunikacji o międzynarodowej renomie. Brytyjka wykłada w prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie, była już gościem Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru przy okazji Cracow Fashion Week 2015. Morgan współpracuje z dużymi sieciami handlowymi jako projektant i konsultant marketingu, działa w branży designu, mody, bankowej w zakresie doradztwa w komunikacji, strategii marki i trendów. Odgrywa kluczowe role w firmach wprowadzających nowe marki na brytyjski rynek. Zainteresowanie jej warsztatami dotyczącymi mody, które prowadziła w czasie Cracow Fashion Week, było tak wielkie, że organizatorzy musieli stworzyć dodatkową grupę!

Trzydniowe warsztaty, które Carol Morgan poprowadzi w Szkole Wnętrz i Przestrzeni w trakcie Zaprojektowanych, będą skierowane do projektantów wnętrz i produktu, którzy chcą skupić się na promocji i komunikowaniu się za pomocą własnego portfolio, produktu lub marki. To szkolenie zarówno dla tych, którzy dopiero zakładają swój biznes, jak i tych, którzy pragną odświeżyć wizerunek istniejącej marki. Dzięki ćwiczeniom można rozwinąć twórcze myślenie, pewność siebie oraz poszerzyć umiejętności prezentacji i komunikowania.

Drew Plunkett, który również będzie gościem Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, ukończył Royal College of Art, pracował jako projektant wnętrz w Londynie i Glasgow. Był dziekanem Wydziału Projektowania Wnętrz w Glasgow School of Art, a do 2010 roku uczy również w Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Niedawno ukończył serię książek o projektowaniu sklepów, barów, restauracji, hoteli i biur. Obecnie pracuje nad książką, w której śledzi ewolucję projektowania brytyjskich wnętrz od 1950 roku do chwili obecnej.

Trzydniowe warsztaty "Building Identity", które poprowadzi w Szkole Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie, skierowane są zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących projektantów wnętrz. Będą znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu projektowania wnętrz komercyjnych. Przestrzenie sklepów, kawiarni i restauracji są coraz bardziej złożone i wysmakowane, a udany projekt wnętrza jest podstawą sukcesu firmy. Dlatego projektanci coraz bardziej rozwijają strategie projektowe i pracują nad tym, aby ich produkt wyróżniał się na tle konkurencji.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. Zapisy na szkolenia już trwają, liczba miejsc jest ograniczona, osoby zainteresowane prosimy o kontakt: kamila.solon@ksa.edu.pl.

źródło i zdjęcie: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni