ReTex to tkanina stworzoną przez firmę Haft z przędz poliestrowych pochodzących z... recyklingu! To wciąż nowe w Polsce rozwiązanie ma swoją premierę na Łódź Design Festival.

Tkanina ReTex to nowość marki Haft. Materiał został wykonany z przędz, które pozyskano w procesie wtórnego przetworzenia plastikowych butelek. Dzięki temu otrzymał on międzynarodowy certyfikat Repreve. Oznacza to, że tkanina składa się z min. 30% z przekształconych butelek PET. Uzyskana przędza ma wysoką jakość i wytrzymałość.

- Możliwość wykonania czegoś niezwykłego, a przy tym wspierającego ochronę środowiska to szansa, której nie mogliśmy nie wykorzystać - mówi Magdalena Tomaszewska, ekspert firmy Haft. - Nasza oferta tkanin ReTex będzie się stale poszerzać, tak by trafić w gust każdego klienta - dodaje.

Innowacyjna tkanina ReTex już jest dostępna w 21 deseniach. Można z niej wykonać, m.in. poszewki na poduszki, narzuty czy zasłony. Kolorystyka inspirowana barwami natury pozwala dobrać tkaninę do wnętrz w każdym stylu. 

To propozycja dla świadomych konsumentów, którzy cenią atrakcyjne dodatki do wnętrz, lecz także ekologiczne i odpowiedzialne wzornictwo.

źródło i zdjęcia: Haft SA