Emerald, Sunrise, Coral i Midnight - oto nazwy 4 nowych kolorów, w jakich firma Villeroy & Boch proponuje... zlewozmywaki!

Szmaragdowa zieleń, słoneczna żółć, ciepły koral i orzeźwiający granat - dzięki tym kolorom kuchnia zacznie tętnić życiem! Cztery nowe kolory zlewozmywaków to wynik współpracy firmy Villeroy & Boch z niemiecko-duńską designerką Gesą Hansen - założycielką studia The Hansen Family, która za swoje prace zdobyła m.in. Red Dot Award i Good Design Award.

Emerald - intensywne szmaragdowa zieleń ciekawie będzie kontrastowała z blatami i frontami szafek z ciemnego drewna orzecha, albo z surowym betonem i metalem. Dobrym tłem dla szmaragdowego zlewozmywaka będzie ściana w delikatnym kolorze mięty lub zieleni lasu, a jako dodatki sprawdzą się przedmioty w kolorze piaskowca lub w odcieniach bieli.

Sunrise - z tym kolorem do wnętrza zawita słoneczne lato. Do takiej kuchni, oprócz słonecznie żółtego zlewozmywaka wpuśćmy tylko pastele! Meble - najlepiej wybrać w ciepłym odcieniu drewna lub w szarościach kamienia: granitu lub marmuru. Na szafkach i w dodatkach mogą pojawić się inne odcienie żółci – w barwach słońca lub cytryny.

Coral - zlewozmywak w ciepłym kolorze jesiennych liści to mocny akcent w kuchni! Szczególnie pasuje do jasnych blatów i mebli, na przykład wykonanych z szarego dębu, beżowego piaskowca, białego marmuru lub jasnego betonu. Jako dodatki sprawdzą się pastele w odcieniach jasnego różu lub ciemnej marsali. Idealnym dopełnieniem będzie miedź, np. w postaci armatury lub drobnych kuchennych akcesoriów.

Midnight - zlewozmywak w kolorze ciemnego błękituMidnight - zlewozmywak w chłodnym, ciemnoniebieskim kolorze będzie dobrym towarzystwem dla delikatnych błękitów lub jasnych szarości. Warto go zestawić z jasną betonową podłogą i białym blatem. Dla kontrastu potrzebne będą ciepłe akcenty - jasne drewno, jak olejowany dąb, i żółte dekoracje.

W nowych intensywnych kolorach dostępne są zlewozmywaki ceramiczne Villeroy & Boch z kolekcji Timeline i 1-komorowe modele Subway: 60 S, 50 S, 45 XS, w tym także podblatowe i montowane na równi z powierzchnią blatu. To ciekawe uzupełnienie dotychczasowego asortymentu utrzymanego w stonowanych odcieniach bieli, beży i szarości.

źródło i zdjęcia: Villeroy & Boch