Dobierając kolory do wnętrza, często mamy ochotę powtórzyć barwne akcenty w kilku miejscach, np. na ścianie, boazerii, listwach przypodłogowych czy balustradach. Idealne dobranie odcieni farb do różnych materiałów bywa karkołomne. Chyba że sięgniemy po wielozadaniową emalię akrylową Colorissim V33.

Jeśli chcemy pomalować na ten sam kolor ścianę, drewnianą ościeżnicę i metalową barierkę, nie musimy kupować 3 farb i kombinować z idealnym dobraniem odcieni. Nowoczesne farby akrylowe Colorissim, które w 44 kolorach oferuje francuska firma V33, doskonale kryją różne powierzchnie. Równie dobrze nadają się do malowania dekoracyjno-ochronnego ścian mieszkania, boazerii, drzwi wewnętrznych, listew przypodłogowych czy kaloryferów.

Aksamitna, gęsta konsystencja farby ułatwia nakładanie i pozwala na pozostawienie na powierzchni grubszej warstwy już po jednokrotnych malowaniu wałkiem. Farba ma wydajność ok 10 m² z 1 litra. Satynową, równomierną w odcieniu powłokę uzyskuje się już przy pierwszej warstwie, bo po jednokrotnym malowaniu mamy już 98% krycia. Mimo wszystko producent zaleca nałożenie dwóch warstw farby, zwłaszcza w przypadku intensywnych kolorów.

Wielozadaniowa farba akrylowa Colorissm V33Oczywiście uzyskanie idealnego efektu wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża - zanim zaczniemy malować, powierzchnia musi być jednorodna, czysta, sucha i odtłuszczona. Ściany przed pierwszym malowaniem trzeba odkurzyć i zagruntować, powierzchnie wcześniej lakierowane umyć, przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym (240), a następnie odpylić.

źródło i zdjęcia: V33