Stworzone przez Tove Jansson bajkowe postacie Muminków zdobiły już kubki, talerze, puszki i mnóstwo innych gadżetów. Teraz możemy ozdobić nimi ściany, bo sympatyczni bohaterowie zagościli na tapetach fińskiej marki Sandudd.

Rodzina Muminków - w co trudno uwierzyć - obchodzi właśnie swoje 65 urodziny. Z tej okazji marka Sandudd zadedykowała im specjalną jubileuszową kolekcję tapet nazwaną, oczywiście, "Moomin". Motywem dekoracyjnym stały się postacie Muminków, Włóczykija, Małej Mi i Migotki, jeden z wzorów wykorzystuje nawet oryginalny szkic z książki autorki Tove Jansson.

Projektanci Sandudd zadbali, aby tapety jak najpełniej oddawały ducha i charakter historii o Muminkach, dlatego wszelkie prace projektowe konsultowane były z siostrzenicą zmarłej w 2001 roku pisarki - Sophią Jansson.

"Moomin" to czarująca i pełna wdzięku kolekcja tapet, które doskonale nadają się do pokoju dziecięcego, ale nie tylko. Wzory utrzymane są w delikatnej kolorystyce szarości, błękitów, zieleni i róży. Większość wzorów jest jednokolorowa, dzięki czemu tapety stanowić będą subtelne tło dla aranżacji pokoju.

Księga liczy łącznie kilkadziesiąt motywów. Nie mogło oczywiście zabraknąć tapety z dużą postacią Muminka, która dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Bardzo efektownie prezentuje się również tapeta przedstawiająca wszystkich głównych bohaterów z doliny Muminków w postaci srebrnych i złotych aplikacji na kolorowym tle. Uzupełnieniem tematycznych wzorów są uniwersalne tapety w biało-niebieskie i biało-różowe pionowe pasy.

Sandudd - pomysłodawca tapet z Muminkami w roli głównej - to największy fiński producent tapet. Jej produkty doceniane są na całym świecie, a teraz są już dostępne takze w Polsce w sieci salonów Dekorian.

źródło i zdjęcie: Dekorian