Wciągnąć, oczywiście! Nowy Hoover Synthesis to pierwszy odkurzacz, który kompresuje zebrany brud. Dzięki temu baaardzo długo nie trzeba czyścić pojemnika na kurza. Podobno wystarczy raz na rok!

10 litrów wciągniętego kurzu zostaje skompresowane do zaledwie 1 litra - podobnie jak zgniatane są śmieci w śmieciarce. Dzięki temu niezbyt przez nas lubiane czyszczenie pojemnika na kurz będzie konieczne 10 razy rzadziej. Hoover Synthesis to pierwszy na rynku odkurzacz z takim rozwiązaniem. Nazwano je PACT (Power Active Compaction Technology).

Podczas pracy odkurzacza ślimak umieszczony w pojemniku na kurz cały czas się obraca, kompresując kurz i zanieczyszczenia. Pojemnik wydłuża się w miarę wypełniania i jest w stanie skompresować 10 litrów kurzu do objętości 1 litra. Taki poziom kompresji oznacza, że przy regularnym sprzątaniu pojemnik wystarczy opróżnić raz w roku. A kiedy już nastąpi ten moment, zanieczyszczenia usuwa się wygodnie i zupełnie bezdotykowo. Sam zbiornik natomiast pokryty został jonami srebra, aby uniemożliwić namnażanie się bakterii

Cały ten system stworzono z myślą o alergikach i właścicielach czworonogów, dlatego Hoover Synthesis także doskonale filtruje wypuszczane powietrze. Multicyklonowy system Airvolution najpierw oddziela z zasysanego powietrza duże zanieczyszczenia, a następnie - w systemie multicyklonów - drobne cząsteczki kurzu. Na koniec powietrze przepuszczane jest przez 2 filtry HEPA, które zatrzymują najdrobniejsze zanieczyszczenia, także niewidoczne gołym okiem roztocza i alergeny. Skuteczność filtracji to aż 99,98%.

Dzięki temu, że kurz kompresowany jest na dnie zbiornika, moc ssania urządzenia jest stabilna, odkurzacz cały czas pracuje z tą samą efektywnością, a zastosowany silnik indukcyjny jest bardzo wydajny i energooszczędny. O ewentualnych problemach na bieżąco informuje LEDowy wyświetlacz.

Czym jeszcze wyróżnia się odkurzacz Hoover Synthesis?

Odkurzanie ułatwia precyzyjnie zaprojektowany uchwyt i umieszczone w jego sąsiedztwie poręczne szczotki do kurzu, które można przesuwać dosłownie jednym ruchem.

Hoover Synthesis jest idealnym odkurzaczem dla osób cierpiących na alergie, astmatyków, właścicieli zwierząt, a także wszystkich, którzy cenią wygodę i komfort sprzątania.

Parametry techniczne odkurzacza Hoover Synthesis ST71:

 • system separacji zanieczyszczeń: Airvolution + technologia kompresji zanieczyszczeń z 10 litrów do 1 litra, 
 • wyświetlacz LED, 
 • teleskopowa rura wraz z akcesoriami: końcówką szczelinową i miękką szczotką do mebli, 
 • 4 ssawki: ssawka do podłóg twardych, ssawka specjalistyczna do dywanów, specjalna szczota z naturalnego włosia do parkietów, mini turbo szczotka do usuwania sierści zwierząt, 
 • zmywalny filtr Hepa 
 • pojemnik z antybakteryjną powłoką z jonami srebra, pojemnik z funkcją kompresji, 
 • bezdotykowy system ułatwiający wyrzucanie śmieci, 
 • zasięg pracy: 13 m, 
 • zużycie energii 28 kWh/rok, 
 • poziom głośności 75 dB(A), 
 • moc silnika 700 W,
 • sugerowana cena detaliczna: 1499 zł.

źródło i zdjęcia: Hoover