Do grona inteligentnych urządzeń domowych dołączył grzejnik. Sam dba o to, by oszczędzać energię, i można nim sterować za pomocą aplikacji w telefonie.

Oniris to grzejnik radiacyjny w kolorze antracytowym. Jednak nie wygląd jest tym, co czyni go tak wyjątkowym, lecz czujniki - ruchu, światła i otwartych okien. Dzięki nim grzejnik oszczędza energię i nie grzeje, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc albo właśnie wietrzymy.

Grzanie na telefon

Dostępnym w Polsce od początku 2016 roku grzejnikiem Oniris sterować można za pomocą telefonu. Umożliwia to system Cozytouch. Wystarczy dokupić sterownik i centralkę systemu i podłączyć do routera internetowego. Darmowa aplikacjaa mobilna pozwoli nam za pomocą telefonu z dowolnego miejsca sterować grzejnikiem:

  • kontrolować jego parametry pracy,
  • wyświetlać zużycie energii,
  • sprawdzać i analizować wydatki na energię,
  • łatwo zarządzać nieobecnościami.

Dzięki systemowi Cozytouch możemy zmniejszyć zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie nawet o 45% w porównaniu do typowego grzejnika konwekcyjnego.

Czujniki ruchu, światła i otwartych okien

Grzejnik Oniris wyposażono w funkcję Pilotage Intelligent, czyli inteligentny system zarządzania temperaturą pomieszczenia. Dzięki współpracy z czujnikami ruchu i światła, zapamiętuje rytm życia domowników - rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, zapamiętuje te dane i co tydzień je weryfikuje i analizuje. Dzięki temu grzejnik sam włącza się przed naszym powrotem do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę.

Ponieważ jednak w życiu zdarzają się różne sytuacje, grzejnik - jeśli zarejestruje nasz wcześniejszy powrót do domu - szybko nagrzeje pomieszczenie, nawet jeśli tygodniowy harmonogram tego nie przewiduje.

Termostat Oniris ma również funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Czujnik wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół grzejnika i na okreslony czas wyłącza grzanie.

Budowa grzejnika Oniris

Sercem grzejnika jest niskotemperaturowy płytowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym i cienkowarstwową folią grzewczą, która umieszczona jest na płycie czołowej. Za sterowanie odpowiada cyfrowy termostat z wyświetlaczem LCD, w którym wybrać można 3 zakresy temperatur: komfort (10-28°C), antyzamarzanie (7°C) lub eko (temperatura komfort obniżona o 1-4°C).

Radiator wyposażono również w systemy, które są patentami Atlantic. Mowa o STI, który gwarantuje dużą inercję cieplną, podobnąjak w piecach akumulacyjnych. Drugim jest system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu.

Aluminiowa obudowa grzejnika Oniris jest pomalowana lakierem epoxy-polyestrowym w kolorze antracytowym.

Za grzejnik zapłacimy - w zależności od mocy - 2276 zł (1000 W), 2706 zł (1500 W) lub 3014 zł (2000 W). Cena centralki Cozytouch to 560 zł, a sterownika - 185 zł. 

źródło i zdjęcie: Atlantic Polska