V33 Polska wprowadza na rynek zupełną nowość - produkt, który łączy zalety farby, lakieru i nowoczesnej lazury. Renowacja Tarasy & Elewacje to farba, którą zabezpieczymy nowe drewno i odnowimy stare, nawet jeśli wcześniej było olejowane!

Nowa farba V33 Renowacja Tarasy & Elewacje pielęgnuje, zabezpiecza i dekoruje powierzchnie drewniane, także postarzałe i zaplamione. Jej nowatorska formuła sprawia, że sprawdzi się zarówno na elementach poziomych, takich jak deski tarasowe i kratki podłogowe, jak również na pionowych - ogrodzeniu, elewacji czy na altanie. Nowy produkt V33 łączy zalety lakieru, lazury i oleju, dzięki czemu możemy odnowić nim nawet drewno, które było wcześniej olejowane.

Renowacja Tarasy & Elewacje może być stosowana na różnych gatunkach drewna. Preparatem można z powodzeniem malować popularne gatunki europejskie, jak i z reguły bardziej tłuste drewno egzotyczne.

V33 oferuje farbę w 6 popularnych kolorach w matowym wykończeniu: tek, drewno egzotyczne, ciemny dąb, wenge, taupe i antracyt.

Renowacja Tarasy & Elewacje V33Aby uzyskać zadowalający efekt, przed malowaniem drewno trzeba odpowiednio przygotować. Wszystkie powierzchnie należy starannie umyć i, co bardzo ważne, dokładnie usunąć tłuste plamy. Stare drewno trzeba przeszlifować papierem ściernym, tak by uzyskać w miarę gładką powierzchnię. Jeśli drewno było wcześniej malowane, należy usunąć łuszczące się stare warstwy szczotką, a następnie przeszlifować powierzchnię papierem ściernym.

Jeśli malujemy nowe drewno, producent zaleca, aby z zabiegami pielęgnacyjnymi poczekać minimum 3 miesiące od zainstalowania w miejscu przeznaczenia.

Przed pomalowaniem drewna egzotycznego warto sprawdzić, czy podłoże nie jest tłuste, nanosząc małą ilość wody na powierzchnię - jeśli drewno wchłania wodę, jest ono wystarczająco odtłuszczone, by je malować.

Renowacja Tarasy & Elewacje dostępna jest w opakowaniu 1 l (cena: 70,94 zł) i 2,5 l (154,36 zł).

źródło i zdjęcia: V33