1000 sprężyn kieszeniowych na metr kwadratowy, warstwa pianki termoelastycznej oraz lateksu to przepis na materac idealny dla dwojga. Taki własnie jest materac Rea...

Dzięki wypełnieniu z wkładem sprężyn multipocket typu Zigarre materac Rea dokładnie dopasowuje się do kształtów ciała, a ruchy i zmiany pozycji śpiącej z nami osoby nie są tak mocno odczuwalne.

Sprężyny obłożono piankami o najlepszych właściwościach - z jednej strony pianką lateksową, z drugiej - termoelastyczną VISCO. 

Trzon materaca stanowią sprężyny kieszeniowe mutipocket typu Zigarre. Drobne, gęsto ułożone sprężyny (na metr kwadratowy materaca przypada ich aż 1000!) w 7 strefach twardości powodują, że materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia prawidłowe podparcie nie tylko naturalnych krzywizn kręgosłupa, ale całej sylwetki.

- Materac Rea jest szczególnie polecany dla osób, które borykają się z problemami z kręgosłupem, a także dla par, ponieważ wypełnienie kieszeniowe umożliwia dopasowywanie się podłoża do każdej osoby indywidualnie - mówi Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy JANPOL.

Materac jest dwustronny, ale każda ze stron ma inne właściwości. Warstwa lateksu o grubości 4 cm zapewnia wysoką elastyczność punktową i przepuszczalność powietrza, więc ta strona materaca oprócz tego, że prawidłowo podpiera kręgosłup, jest antybakteryjna i antyalergiczna.

Po drugiej stronie materaca warstwą wierzchnią jest 4-centymetrowa pianka termoelastyczna VISCO, która dopasowuje się do sylwetki śpiącego pod wpływem nacisku i temperatury ciała.

Materac Rea ma średni stopień twardości, a zróżnicowane powierzchnie pozwalają wybrać tę, która jest dla nas najbardziej komfortowa.  

źródło i zdjęcie: Janpol