Marka Nivona prezentuje nowe ekspresy do kawy CafeRomatica z linii 700. Całkiem na nowo zaprojektowano nie tylko ich wygląd. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii nasza codzienna kawa może być jeszcze smaczniejsza, a jej parzenie - prostsze.

Technologiczne nowinki w zastosowane we wszystkich nowych ekspresach CafeRomantica z linii 700 to przede wszystkim system Aroma Balance, możliwość obsługi ekspresu za pomocą smartfona i kolorowy wyświetlacz TFT.

Aroma Balance to system, który pozwala zaprogramować intensywność smaku kawy według własnego gustu. Wybieramy jedną z 3 opcji: dynamiczną, stałą lub intensywną, a ekspres sam dobierze ilość kawy, wody, temperaturę i ciśnienie tak, abyśmy otrzymali napar dokładnie taki, jak lubimy. Mechanizm parzący o jakości profesjonalnych ekspresów kolbowych pozwala wydobyć aromat z każdego ziarna kawy i uzyskać napar o zaprogramowanej mocy. Tak więc z jednego rodzaju ziarna możemy uzyskać zupełnie nowe warianty smaku i aromatu kawy.

Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth i aplikacji NIVONA-App na smartfony (w systemach iOS i Android) ekspres możemy obsługiwać zdalnie - kontrolować takie jego parametry jak liczba zrobionych kaw, termin najbliższej wymiany filtra czy konieczność czyszczenia. Przez ten ostatni proces aplikacja poprowadzi nas krok po kroku.

Intuicyjną obsługę ekspresu umożliwia także kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości z czytelnymi ikonami i komunikatami w języku polskim oraz jedno pokrętło.

Nowe ekspresy Nivona CafeRomatica z linii 700 dzięki funkcji My Coffee dają także możliwość zaprogramowania i przechowywania własnych przepisów na kawę. Co ważne, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia w czasie rzeczywistym.

Funkcja OneTouch Spumatore pozwala - za naciśnięciem jednego przyciskuspienić mleko od razu do dwóch filiżanek. Z kolei płynna regulacja mocy aromatu i temperatury gwarantuje przygotowanie kawy dokładnie takiej, na jaką mamy ochotę.

Konstruktorzy Nivona zadbali także o takie udogodnienia jak automatyczne monitorowanie poziomu wody i ziaren kawy, automatyczne programy płukania, czyszczenia i odkamieniania, a nawet płukania spieniacza do mleka. Dodatkowe wyciszenie ekspresu natomiast pozwoli nam cieszyć się ulubiona kawą o każdej porze dnia i nocy.

Ceny ekspresów Nivona CafeRomatica z linii 700:

  • Nivona CafeRomatica 788 - 3499 zł,
  • Nivona CafeRomatica 778 - 3199 zł,
  • Nivona CafeRomatica 768 - 3199 zł,
  • Nivona CafeRomatica 758 - 2999 zł.

źródło i zdjęcia: Nivona/AGED