Osobna patelnia do smażenia ryb czy placków? Czemu nie! Jeśli robisz to często, warto pokusić się o specjalistyczny sprzęt. W nowej linii patelni MPM Smooth Grey znajdziemy takie do zadań specjalnych!

Nowa linia patelni marki MPM to oprócz patelni klasycznych i głębokich także modele o specjalnym przeznaczeniu - do smażenia konkretnych potraw. Dzięki nim przygotowywanie posiłków będzie jeszcze wygodniejsze!

Po czym poznać patelnię idealną? Po tym, że jest dokładnie taka, jakiej potrzebujemy, dostosowana do tego co, jak często i dla jak wielu osób smażymy. W nowej linii patelni MPM Smooth Grey znajdziemy więc klasyczne głębokie patelnie z nieprzywierającą powłoką o średnicy od 24 do 30 cm, odpowiednie i dla singla, i dla dużej rodziny. W komplecie z patelnią dostaniemy filcową podkładkę, aby nie rysowała się podczas przechowywania.

Propozycją dla tych, którzy chętnie sięgają po bardziej wyszukane przepisy jest patelnia grillowa z karbowanym dnem i również z powłoką nieprzywierającą. Usmażone na niej potrawy wyglądają i smakują podobnie, jak te pieczone na ogrodowym grillu.

Wśród specjalistycznych patelni Smooth Grey znajdziemy też patelnię do smażenia ryb, której owalny kształt pozwala usmażyć np. pstrąga, sandacza czy karpia w całości, a wyprofilowany brzeg ułatwia odlewanie tłuszczu. Karbowane dno doskonałe sprawdza się także podczas grillowania. Podobnie jak pozostałe patelnie z tej serii jest wykonana z aluminium doskonale przewodzącego ciepło i ma 2-warstwową powłokę non-stick, na której można smażyć bez tłuszczu.

Kolejnymi nowościami MPM są patelnia do jajek i placków oraz patelnia do naleśników - obie stworzone z myślą o perfekcyjnym przygotowaniu konkretnego dania. 

Wszystkie patelnie Smooth Grey mają nitowane, nienagrzewające się uchwyty pokryty antypoślizgową powłoką typu soft touch, który zapobiega wyślizgnięciu się patelni z ręki. Wykonane są z wysokiej jakości aluminium z 2-warstwową powłoką non-stick, do której potrawy nie przywierają, nawet jeśli smażymy bez tłuszczu. Z wyjątkiem patelni do jajek i placków wszystkie są przystosowane do każdego rodzaju kuchenek, w tym indukcyjnych.

źródło i zdjęcia: MPM