Dekorując dom na święta, wielu z nas decyduje się na zmianę wystroju, która zagości w nim na dłużej. W końcu świąteczną atmosferę tworzy nie tylko choinka, a miło jest zaskoczyć gości nową aranżacją. Doskonałym pomysłem na taki gwiazdkowy prezent dla domu jest dywan...

- Świąteczną atmosferę szczególnie pięknie budują zarówno dywany w "zimowych” odcieniach: bieli, srebra i szarości, jak i te, których wzory nawiązują na przykład do płatków śniegu - mówi Sławomir Giziński, odpowiedzialny za kolekcje dywanów w sieci Komfort.

Dywan Fenix Elmas: 120 x 170 cm - 279 zł, 160 x 230 cm - 459 zł

Pamiętajmy jednak, że dobrym przedświątecznym zakupem będzie taki dywan, który posłuży nam również przez resztę roku. Oto 4 propozycje, które doskonale wpiszą się w świąteczną stylistykę, a jednocześnie będą ozdobą salonu również wtedy, gdy już pożegnamy się z choinką.

  • Antigua Adobio to oryginalny dywan w stylu vintage, na którym tradycyjne ornamenty połączone zostały z charakterystycznymi przetarciami. Dzięki pięknej kolorystyce - odcieniom szarości, bieli i srebra - znakomicie wkomponuje się w świąteczną aranżację. Będzie również modnym dodatkiem zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych stylizacji. 
  • Fenix Elmas to dywan efektowny, a przy tym niezwykle uniwersalny. Nowoczesny charakter nadaje mu delikatny, geometryczny wzór oraz szary kolor. Doskonale zaprezentuje się w aranżacjach nowoczesnych oraz w stylu glamour - i to nie tylko tych gwiazdkowych. 
  • Geometryczny wzór Ultima Rosace przypomina płatki śniegu. Dywan utrzymany w odcieniach kremu i szarość będzie wyglądał pięknie nie tylko przy choince. Styliści Komfort polecają go szczególnie miłośnikom eleganckich wnętrz w stylu nowojorskim i glamour. 
  • Ostatnią propozycją jest klasyk o bardzo modnym w ostatnim czasie wzorze marokańskiej koniczyny. Farasche Marocco ma oryginalny szaro-zielony kolor, a jego miękkie runo delikatnie opalizuje. 

źródło i zdjęcia: Komfort