Już tylko do niedzieli 18 grudnia można licytować wyjątkowe przedmioty w ramach akcji Design dla Zwierząt 2016. To okazja, by kupić niezwykły prezent (większość licytowanych przedmiotów podarowali ich projektanci!), a jednocześnie wspomóc czworonożnych podopiecznych Fundacji Zwierzochron.

Trwa własnie 6. edycja akcji wymyślonej i zorganizowanej przez profesor Krystynę Łuczak-Surówkę - historyka i krytyka designu, a prywatnie opiekunkę 3 psów i 3 kotów, która postanowiła połączyć miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je w dobro, jakim jest pomaganie. Tak w 2011 roku powstała akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT, która od tamtej pory zdążyła sie już na stałe wpisać w przedświateczny kamendarz miłośników designu i czworonogów.

Bezdomnym zwierzętom najbardziej potrzebne są dom i miłość. Tego schronisko niestety ofiarować nie może, ale może zadbać, że będą miały pełną miskę, ciepły koc, czyste posłanie i niezbędne leki, gdy zachorują. Bezdomność to nie tylko samotność, to również głód, zimno, brud, choroby, strach, a często też ból. Schronisko to tylko namiastka domu, ale bardzo ważna, bo zaspokaja podstawowe potrzeby zwierząt i zapewnia im bezpieczeństwo. Dlatego DESIGN DLA ZWIERZĄT chętnie pomaga placówkom, które niosą zorganizowaną pomoc i wsparcie w bezdomności.

Przez ostatnie lata DESIGN DLA ZWIERZĄT organizował zbiórki m.in. dla schronisk w Józefowie, Siestrzeni, Ośrodka Koteria. W 2016 roku DESIGN DLA ZWIERZĄT pomaga Fundacji Zwierzochron. Fundacja działa na rzecz zwierząt w potrzebie - zarówno tych, które żyją w schroniskach, jak i tych, które są źle traktowane we własnych domach, a także ofiar porzuceń i wypadków. Niesie nie tylko realną pomoc, ale też edukuje, informuje, wspiera wolontariat na rzecz zwierząt, promuje idee adopcji i pomaga w znalezieniu domów i in.

Idea akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT jest prosta i czytelna. Projektanci/firmy/designerzy ofiarowują przedmioty, które wystawiane są na aukcjach Allegro. Całkowity dochód ze sprzedanych przedmiotów przekazany zostanie na potrzeby Fundacji Zwierzochron.

Na aukcjach DDZ gościły meble, lampy, porcelana, szkło, przedmioty użytkowe/dekoracyjne, grafiki, plakaty, książki, przedmioty vintage, moda, biżuteria, zabawki, a nawet usługi (jak np. projekt wnętrza, logo, strony www) oraz fotografia. Podobnie jest w tym roku. Licytować można do niedzieli 18 grudnia 2016. Zapraszamy!

DESIGN DLA ZWIERZĄT to potrójny prezent:

  1. design-dary od projektantów, firm, indywidualnych darczyńców,
  2. design, który możesz wylicytować w prezencie dla siebie lub bliskich przed świętami,
  3. prezenty dla zwierząt ze 100% dochodu z aukcji (karma, leczenie, wyposażenie klatek).

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku, a licytować tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/zwierzochron.

źródło i zdjęcia: Design dla Zwierząt