Niepokoją Cię informacje na temat jakości powietrza w Polsce? Zadbaj o czystsze powietrze w Twoim domu. Oczyszczacz powietrza marki Philips skutecznie filtruje niebezpieczne zanieczyszczenia, w tym: groźne dla zdrowia cząsteczki PM2,5* oraz alergeny, bakterie i wirusy.

Ostatnie dni pokazały, że problem smogu i zanieczyszczenia powietrza dotyczy nas wszystkich. Zła jakość powietrza, którym oddychamy jest jednym z czynników wywołujących choroby układu oddechowego. Okazuje się jednak, że zgodnie z informacjami podawanymi przez Światową Organizację Zdrowia powietrze w naszych domach może być nawet od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz!**.

Na jakość powietrza na zewnątrz nie masz niestety wpływu, możesz jednak sprawić, by powietrze w Twoim domu stało się czystsze i zdrowsze, chroniąc w ten sposób najbliższych przed czynnikami, które mogą szkodzić zdrowiu i wywoływać alergie.

Czystość powietrza trudno ocenić za pomocą zmysłów, dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania i technologie. Oczyszczacz powietrza Philips AC3256 jest skuteczny i bezpieczny, bo nie stosuje silnych środków chemicznych i nie emituje ozonu ani szkodliwych dla zdrowia związków organicznych. Zastosowana w urządzeniu technologia VitaShield IPS o aerodynamicznej konstrukcji i bardzo grubym filtrze NanoProtect zwiększa ilość dostarczanego czystego powietrza oraz skutecznie filtruje zanieczyszczenia: drobne cząsteczki o wielkości zaledwie 20 nanometrów (czyli 0,000002 cm), usuwając do 99,9% niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek PM2,5 oraz gazów, bakterii, wirusów, pyłków, kurzu, roztoczy i sierści znajdujących się w powietrzu, którym oddychasz w pomieszczeniu. Oczyszczacz zapewnia też sprawdzoną ochronę przed lotnymi związkami organicznymi (LZO) i nieprzyjemnymi zapachami.

Z oczyszczaczem AC3256 masz pewność, że powietrze w pomieszczeniu będzie czystsze i zdrowsze. Numeryczny wskaźnik liczby cząsteczek PM2,5, czyli tych, których stężenie jest obecnie w powietrzu zbyt duże, oraz 4-stopniowy wskaźnik kolorowy na bieżąco informują o jakości powietrza w pomieszczeniu. Zaawansowana technologia AeraSense nawet 8-krotnie zmniejsza prawdopodobieństwo błędu wskazania bezpiecznego poziomu jakości powietrza.

Ponadto, gdy zanieczyszczenie powietrza wzrasta do niepokojącego poziomu, AeraSense nie tylko informuje o tym, lecz również automatycznie pobudza oczyszczacz do bardziej intensywnego działania, aby jak najszybciej oczyścił powietrze w pomieszczeniu. Dla bezpieczeństwa czujnik Healthy air protect natychmiast informuje o konieczności wymiany filtra. Jeśli tego nie zrobisz w odpowiednim czasie, urządzenie przestanie działać. Dzięki temu masz pewność, że oczyszczacz filtruje powietrze skutecznie.

Oczyszczacz AC3256 z technologią VitaSchield IPS jest certyfikowany przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), która testuje i przyznaje certyfikaty produktom i usługom przyjaznym alergikom.

W sklepach RTV Euro AGD i na www.euro.com.pl kupisz oczyszczacz Philips AC3256 w cenie 2149 zł oraz oczyszczacz i nawilżacz Philips Combi 2 w 1 AC4080 w cenie 1699 zł.

źródło i zdjęcia: Royal Philips Electronics

*Aerozole atmosferyczne (pył zawieszony) o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, który zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

**Rzeczywiste wartości to współczynniki dla powietrza wewnątrz / na zewnątrz wynoszące 1,62-6,37 w miesiącach letnich i 2,05-10,99 w miesiącach zimowych. Tekst i liczby pochodzą z opracowania: T. Salthammer Angewandte Chemie Int. Ed. 52, (2013), 3320; oryginalne dane pochodzą z opracowania: B. Wang et al. / Atmospheric Environment 41 (2007) 2851-2861.