Jedną z tegorocznych nowości Swarzędz Home jest sofa SKEY - lekki, komfortowy mebel, który wręcz zaprasza, by zwinąć się nad nim pod miękkim pledem z książką lub kubkiem herbaty. Miękkie, mięsiste poduszki, pokryte wełnianym filcem i charakterystyczne "falbanki" - wszystko to czyni ze SKEY idealny mebel "do przytulania". Wymarzony w warunkach domowych, świetnie sprawdza się także w publicznych - goście w hotelowym lobby lub pacjenci w poczekalni od razu poczują się lepiej na tym wygodnym meblu.

Nowy w rodzinie

Sofa zaprojektowana przez Jacka Mikołajczyka to kolejny mebel w kolekcji SKEY. Jej pierwszymi elementami było łóżko i tapicerowany taboret oraz regał. W tym roku do rodziny dołączyła sofa. Jej drewniana konstrukcja to nawiązanie do wzornictwa lat 50. i 60. - ukośnie ustawione, wysokie nóżki dodają jej wizualnej lekkości. Zresztą SKEY to rzeczywiście lekki mebel - dwie osoby bez trudu przeniosą go z miejsca na miejsce. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach. Podobnymi zaletami charakteryzują się zresztą również inne meble z kolekcji SKEY - chodziło o połączenie komfortu i wygody z mobilnością, łatwością zmiany aranżacji.

Jak ravioli

O wyglądzie sofy SKEY w znacznym stopniu przesądza wykorzystany w jej wypadku materiał tapicerski. Wełniany filc jest gruby, mięsisty, nadaje objętość poduszkom i układa się w okalające je "falbanki". Bogata gama kolorów pozwala dopasować obicie precyzyjnie do naszego wnętrza. Ciekawy efekt daje też zastosowanie tapicerki dwukolorowej - w komplementarnych lub kontrastowych barwach - odwracając poduszki oparcia zmieniamy dzięki temu wygląd sofy. Przypominający pierożek ravioli kształt pojawia się także na siedziskach taboretu i hokerów SKEY - to sprawia, że w otwartej przestrzeni np. łączącej funkcje salonu i kuchni z wyspą możemy zastosować meble z tej samej kolekcji. Taboret sprawdzi się także w roli towarzyszącego sofie podnóżka.

Do towarzystwa

Jeśli w salonie potrzebujemy więcej komfortowych miejsc do siedzenia warto do sofy dodać fotel SKEY. A jeśli lubimy mieć pod ręką podręczny księgozbiór i kilka ulubionych drobiazgów, warto wykorzystać regał. Z kolei w sypialni dla łóżka SKEY idealnym towarzyszem będzie wieszak SKEY, który pozwoli wygodnie przygotować ubrania na uroczyste okazje lub kolejne dni tygodnia.

Jesienią 2017 na rynku pojawią się dodatkowo sofy i fotele SKEY tapicerowane miękkimi tkaninami tapicerskimi - jednobarwnymi oraz o geometrycznych wzorach.