Dobra zmywarka to przyjaciel każdego domownika. Odpowiednio dopasowana nie tylko pięknie uzupełnia wnętrze, ale również służy latami. Nowoczesne zmywarki mają szereg funkcji, które wyręczają nas w codziennych obowiązkach. Podczas wyboru urządzenia, które idealnie spełni nasze oczekiwania, warto przejrzeć innowacje, jakie znajdziemy w nowoczesnych modelach.

Oszczędność przestrzeni

Wiele zmywarek ma zdecydowanie za małą pojemność, przez co kilka naczyń o nietypowych kształtach może skutecznie ograniczyć ich ładowność. Podczas rozważania zakupu warto bliżej przyjrzeć się modelom ExtraSpace, które oferują m.in. trzeci kosz. Zwiększona przestrzeń to większa ładowność, która przekłada się na oszczędność wody i czasu.

Dużym ułatwieniem będą również zmywarki z systemem FlexiSpace. To np. modułowe kosze i składane uchwyty, które pomogą zarządzać przestrzenią w taki sposób, aby idealnie rozplanować rozmieszczenie naczyń w zmywarce.

Oszczędność czasu

Nie zawsze możemy wstawić nowy cykl zmywania w chwili załadowania sprzętu do pełna. W takich wypadkach dobrze rozejrzeć się za zmywarkami, które mają opcję opóźnienia startu. Dzięki temu dopasujemy mycie naczyń do naszego rozkładu dnia. Dobrym rozwiązaniem będą również modele oferujące program nocny, który gwarantuje idealne rezultaty zmywania przy jednoczesnym zachowaniu ciszy i spokoju.

Jeżeli prowadzimy zabiegany tryb życia, przydadzą nam się zmywarki z systemem PowerDry, które już w godzinę nie tylko idealnie umyją naczynia, ale również perfekcyjnie je wysuszą!

Oszczędność wody

Używanie zmywarki to świetny sposób na ograniczenie zużycia wody. Jednak można jeszcze bardziej przysłużyć się środowisku, wybierając urządzenie z systemem WaterSaving. Dzięki niemu na pełen cykl mycia zużyjemy jedynie 6 litrów wody przy zachowaniu idealnych rezultatów. Dla osób, które nie są w stanie w pełni załadować zmywarki, przydadzą się modele oferujące funkcję połowy załadunku. Cykl mycia dopasowuje się do niepełnej zawartości zmywarki, co pozwala oszczędzić czas i wodę. Również technologia 6. Zmysł Power Clean pomoże nam zmniejszyć wydatki. Program bez mycia wstępnego nie zużywa niepotrzebnie wody, ale zachowuje przy tym doskonałą czystość naczyń. Warto rozpatrzeć też zmywarkę z technologią PowerClean Pro bazującą na mocnych tylnych dyszach wodnych. Zostały one zaprojektowane tak, że idealnie dostosowują temperaturę i ciśnienie wody, aby usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Przyszłość zmywarek

Każdy od zmywarki oczekuje czegoś innego. Dla jednych liczy się szybkość, dla innych świetne rezultaty za każdym razem. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom nie musimy już wybierać między jednym a drugim. Zmywarki z technologią 6. Zmysł zaopatrzone są w inteligentne czujniki, które monitorują cykl mycia, idealnie dobierając ilość wody, energii i czasu. Jednocześnie zapewniają doskonałe umycie naczyń za każdym razem! To rozwiązanie przyjazne dla środowiska i naszego portfela. Na https://www.whirlpool.pl/ można sprawdzić, które ze zmywarek są zaopatrzone w tę nowoczesną technologię!