Smak świeżego, chrupkiego pieczywa, wygodny fotel, zapach zaparzanej kawy - proste przyjemności. To właśnie one przyświecały projektantom eve Sleep podczas tworzenia… nowego ręcznika marki. Ten brytyjski brand, znany z zamiłowania do prostoty, zaprezentował serię ręczników, wykonanych w 100 proc. z wysokiej jakości bawełny. Dostępne w dwóch rozmiarach wyróżniają się niecodziennym, ergonomicznym mocowaniem i miękkim w dotyku materiałem.

Co można zmienić w przedmiocie użytkowym tak prostym, jak ręcznik? Dla specjalistów eve, którzy zrewolucjonizowali rynek materacy, nie jest to pytanie retoryczne. W swojej najnowszej propozycji wykorzystują wszystko, czym powinien charakteryzować się idealny ręcznik. Niewyobrażalnie miękki, wytrzymały oraz wykonany z wyśmienitej bawełny – to tylko kilka z jego cech. eve Sleep dodaje do niego kilka sprytnych twistów. 

Ciepły i miły w dotyku

Ręcznik eve uszyty jest ze specjalnego gatunku bawełny co zapobiega zwijaniu się przędzy. Dzięki temu zwiększono powierzchnię jego gęsto tkanych i długich włókien oraz zapewniono miękkość materiału. Nowe rozwiązanie sprawia również, że ręcznik może wchłonąć zdecydowanie więcej wilgoci. Co więcej, jest on o 30 proc. lżejszy, a po praniu w dalszym ciągu pozostaje puszysty.

Zastosowane włókna mają również inne właściwości, sprawiając, że ręcznik jest bardzo wytrzymały oraz szybko-schnący.

Sprytne rozwiązania

Ręcznik eve jest idealną mieszanką formy i funkcji. Około centymetra od jego brzegu po dłuższej krawędzi umieszczono bawełniany lampas. Jego poszczególne odcinki są przyszyte do powierzchni materiału, tworząc szereg pętelek. W ten sposób stworzono wygodny sposób odwieszania, bez konieczności poszukiwania jednego zaczepu. Taśma umożliwia także wygodne owinięcie ręcznika wokół pasa czy głowy, bez ryzyka jego zsunięcia się.

Elementem dodającym szyku jest subtelny deseń w kształcie kraty, umieszczony przy dwóch krótszych krawędziach ręcznika. Dzięki temu, podczas owijania, ręcznik bardziej przylega do ciała.

Tak, jak inne produkty eve również ten hołduje prostocie. Dostępny jest w dwóch idealnych rozmiarach:

• 50 x 125 cm – 79 zł Posiada większe rozmiary niż zwykły ręcznik do rąk, przez co można użyć go także do suszenia głowy;

• 100 x 150 cm – 119 zł Jego wymiary są identyczne jak tradycyjnego ręcznika plażowego, jednocześnie jest mięsisty i miękki w dotyku jak ręcznik kąpielowy.

Oba ręczniki dostępne są dwóch wersjach kolorystycznych: jasno-szarej oraz grafitowej. Można je zamówić poprzez stronę sleepeve.pl. Produkty doręczane są do drzwi bezpłatnie.