Porcelanowa sztuka rękodzielnicza to nasza narodowa duma, którą Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” kultywują od ponad dwóch wieków. Porcelana z ćmielowskiej fabryki gości na polskich stołach od pokoleń, współtworząc rodowitą tradycję. Wiele wzorów przywodzi na myśl rodzinne obiady u babci i ciepłe spotkania z bliskimi. Tradycja to duma marki, którą czasami projektanci lubią przełamywać niestandardowymi inwencjami. Nowa kolekcja - Lea to idealny przykład kompozycji polskiej sztuki wzbogacanej o dziedzictwo kulturowe dalekich stron świata.

Kolekcja Lea to doskonały sposób, na wprowadzenie do wnętrza nieco orientalnego klimatu. Porcelana o delikatnym, obłym kształcie została wzbogacona o dekoracje przywodzące na myśl starożytne, bliskowschodnie ornamenty. Lea to spotkanie tradycji dwóch kultur – polskiego porcelanowego wzornictwa z odrobiną orientu. 

Delikatne, misterne złote zdobienia idealnie prezentują się na śnieżnobiałym porcelanowym tle. Stworzone z niezwykłą precyzją wzory to połączenie subtelnych, złotych linii i drobnych połyskujących punktów. Powstała w ten sposób kompozycja przywodzi na myśl kunszt starożytnego wzornictwa. Złote ornamenty wprowadzą do wnętrza szczyptę elegancji.

Kolekcja Lea nie wymaga wielu dodatków, aby prezentować się wyjątkowo i zachwycająco. Bliskowschodni klimat zastawy wprowadzi niecodzienną, uroczystą atmosferę podczas rodzinnych i towarzyskich spotkań. Kolekcja Lea idealnie sprawdzi się, jako efektowny prezent dla eleganckiej Pani Domu.

Duże, funkcjonalne filiżanki z poręcznymi uchwytami i talerze o prostej formie w połączeniu z delikatnym złotem to kompozycja, która sprawdzi się zarówno w tradycyjnej oprawie, jak i nowoczesnym wnętrzu, dodając do niego odrobinę bizantyjskiego przepychu.