23,6 tys. złotych to jeden z najwyższych wyników jaki dotychczas padł na aukcji Młodej Sztuki w Polsce. Na ostatniej w roku licytacji za pracę Wojciecha Brewki zapłacono ponad czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza. To kolejny dowód na to, że sztuka młodych artystów to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku. Kolejna odsłona aukcji już 18 stycznia.

23 600 zł zapłacono za pracę Wojciecha Brewki „Big City Life” na ostatniej w 2017 roku aukcji Młoda Sztuka. Zaraz za nią ulokowała się praca Katarzyny Słowiańskiej-Kucz „Pożegnanie” z ceną 12 tys. złotych oraz dzieło Bartłomieja Kotera „Noon Walk in Blue Winter” wylicytowane za 10 tysięcy. Takie ceny na aukcjach Młodej Sztuki jeszcze kilka lat temu byłyby nie do pomyślenia. Ponad 306 tys. złotych to najwyższy do tej pory obrót na aukcji młodej sztuki w Polsce. Rekordowa sprzedaż na świątecznej licytacji to kolejny dowód na to, że zainteresowanie dziełami początkujących artystów sukcesywnie rośnie od kilku lat.

W 2017 roku obrót tylko na aukcjach młodej sztuki w DESA Unicum wyniósł 2,6 mln złotych. Młoda sztuka, po współczesnej, jest obecnie drugim najdynamiczniej rozwijającym się segmentem rynku. Licytacja każdej z prac na aukcjach młodych artystów rozpoczyna się od 500 zł, więc bariera cenowa praktycznie nie istnieje. Właśnie dlatego Polacy decydują się na inwestowanie w prace debiutantów. 

Na zdjęciu: praca "Big City Life" Wojciecha Brewki