Jadalnia dla wielu osób stanowi najważniejszy punkt w domu. To właśnie tu spędzamy cenne chwile podczas rodzinnych posiłków, przyjmujemy gości, a czasem po prostu pozwalamy sobie na relaks. Urządzając to pomieszczenie warto zadbać o to, aby stworzyć nie tylko funkcjonalną, ale i ciekawą aranżację. Dzięki bogatej palecie kolorów Tikkurila, efekt końcowy zadowoli niejednego miłośnika pomysłowych wnętrz.

Subtelny odcień szarości z kolekcji Tikkurila Deco Grey będzie stanowił piękną bazę dla wyrazistych dekoracji w jadalni. W takiej aranżacji można postawić na drewniany stół, który w zestawieniu z czarnymi krzesłami i minimalistyczną ławą stworzy niebanalną, ale idealnie współgrającą kompozycję. Drewniane deski na ścianie podkreślą charakter pomieszczenia, a czarne latarenki pozwolą wykreować przytulny klimat. Kropką nad i będzie wzorzysty dywan dopasowany kolorystycznie do całego wnętrza. 

Zwolenników klasycznych wnętrz przekona subtelne połączenie bieli z brązem i delikatnymi dodatkami. Taka kompozycja w jadalni rozświetli całe pomieszczenie i sprawi, że łatwiej nam się będzie rozbudzić podczas śniadania. Klasyczna biel farby Tikkurila Optiva White stworzy łagodne tło dla drobnych elementów dekoracyjnych, zaś zestawienie jasnego stołu z brązowo-białymi krzesłami pozwoli wprowadzić do pomieszczenia świeżość, sprzyjającą zbieraniu energii na dalszą część dnia.

Może marzysz o jadalni, w której poczujesz moc energii od samego rana? Kilka prostych trików i gotowe! Wybierając kolor ścian postaw na orzeźwiające żółcienie, które wprowadzą słońce do pomieszczenia. Zestawienie żywych kolorów Parmesan i Wax nada jadalni wyrazistego charakteru, pobudzając apetyt. Dodatkowy pasek w kolorze Grapefruit namalowany farbą tablicową Tikkurila Liitu pozwoli na przeniesienie artystycznych myśli wprost na ścianę. Wystarczy jeszcze musnąć jadalnię zielenią roślin i przy każdym posiłku w rodzinnym gronie przeniesiesz się do świata relaksującej natury.

Na pierwszym zdjęciu: Tikkurila OPTIVA SATIN MATT 7 kolor 1937