Czyste - higieniczne - proste - to technologia FootControl, która reguluje przepływ wody za pomocą specjalnego czujnika. Technologia polega na obsłudze baterii poprzez dotknięcie stopą czujnika zamontowanego przy szafce kuchennej. To rozwiązanie zapewnia pełnię wygody i higieny w kuchni. Przyszłość baterii kuchennych właśnie stała się teraźniejszością!

Nowa generacja nowoczesnych funkcji

Nowa technologia FootControl powstała z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie higienę w kuchni oraz funkcjonalność - zapewnia doskonałą odpowiedź dla wszystkich, którym brakuje przysłowiowej trzeciej ręki do żonglowania wszystkimi różnorodnymi obowiązkami i zadaniami związanymi z gotowaniem. Technologia obsługi za pomocą stopy, pozwala kontrolować przepływ wody bez potrzeby wykorzystania ręki lub ramienia, co pozwala w pełni skoncentrować uwagę na tym, co istotne. Uruchomienie i zatrzymanie przepływu wody wymaga jedynie delikatnego dotknięcia czujnika umieszczonego na dole szafki kuchennej pod zlewozmywakiem.

Nowe rozwiązanie, nie angażuje rąk - opiera się na sprawdzonej i skutecznej technologii EasyTouch z oferty GROHE. Z myślą o zapewnieniu komfortu i wygody, temperaturę przepływu wody aktywowanego przez sterowany stopą czujnik, można ustawić na zaworze mieszającym, który stanowi część niewidocznego z zewnątrz sterownika, zainstalowanego poniżej zlewozmywaka.

Więcej swobody i optymalna higiena w kuchni

Obsługa baterii bez angażowania dłoni skraca także czas czyszczenia, zważywszy, że znika problem pozostających śladów zabrudzeń lub odcisków palców. Pozwala to zachować baterię w czystości podczas mycia rąk tuż po typowych pracach towarzyszących gotowaniu.

Green Good Design Award 2017 dla GROHE FootControl

Rozwiązanie GROHE FootControl zostało uhonorowane nagrodą dla produktów proekologicznych Green Good Design Award w 2017 roku i jest dostępne w dwóch popularnych wariantach wzorniczych, z baterią kuchenną K7 z wyciąganą wylewką oraz baterią Essence z wyciąganą wylewką z przełącznikiem wyjść wody. Zestaw modernizacyjny z kolei pozwala uzbroić wszystkie baterie kuchenne GROHE z wyciąganą wylewką w technologię dotykową FootControl.