Łazienka Origin hiszpańskiej marki Inbani to powrót do korzeni. Spod ręki koreańskiego projektanta Seung-Yong Songa wyszła kolekcja pełna spokoju, harmonii i prostoty. Wpisuje się ona w nową wizję marki Inbani - The New Shapes.

W skład kolekcji Origin wchodzą meble łazienkowe, umywalki wolno stojące i nablatowe, okrągłe wanny (w tym wanny marmurowe) oraz akcesoria. W każdym elemencie odnajdziemy inspirację wysokiej jakości rzemiosłem, a także pełne artystycznego kunsztu połączenia szlachetnych materiałów: drewna, marmuru, metalu i szkła.

Każdy produkt został potraktowany jako reinterpretacja elementów z przeszłości, do których dodaliśmy naszą własną, wyrafinowaną i minimalistyczną wizję. To był dla nas ważny ruch i nazwaliśmy go The New Shapes – wyjaśnia Fran Serrano, dyrektor Inbani.

Formy wykonywano z ogromną precyzją, która zaskakuje zwłaszcza w przypadku pracy z kamieniem. Sylwetki umywalek przypominają dzieło garncarza, który formuje wazę, zaś zastosowany do produkcji marmur oddaje hołd wielkim rzeźbiarzom. Z uwagi na osobę projektanta nie brak także odniesień do kultury wschodniej, zarówno w funkcjonalności, jak i w pełnej harmonii formie mebli, akcesoriów oraz ceramiki.

W uznaniu walorów wzorniczych kolekcja Origin otrzymała nagrodę Design Plus 2017. To kolejne z serii wyróżnienie przyznane Inbani, po nagrodach Design Plus w 2007, 2011 i 2015 roku, odpowiednio za kolekcje Tambo, Structure oraz Bowl. Aby znaleźć się w gronie nagrodzonych, produkty musiały spełnić wiele stawianych im wymagań. Pod uwagę brano m.in. design, ogólną koncepcję produktu, innowacyjność, dobór materiałów czy aspekty ekologiczne.

W Polsce markę Inbani reprezentuje www.inspirownia.pl.