Drewniana komoda po babci, piękna toaletka mamy z czasów młodości czy ulubione zabawki z dzieciństwa – posiadasz stare przedmioty, które darzysz szczególnym sentymentem, choć z biegiem czasu straciły swój urok? Wystarczy odświeżyć je odpowiednią emalią i zachować związane z nimi wspomnienia na dłużej.

W niejednym domu znaleźć można dawno nieużywane meble, z którymi - mimo zniszczeń czy wyblaknięć - nie chcemy się rozstać. Na szczęście dzięki kilku prostym czynnościom można nadać im drugie życie. Jednym z najprostszych sposobów na renowację starych elementów wyposażenia jest ich pomalowanie.

W tym celu należy dokładnie zeszlifować powierzchnię, oczyścić z pyłu i kurzu oraz odtłuścić, by następnie za pomocą pędzla i emalii Beckers Designer Universal przywrócić im dawny blask. Dla podkreślenia efektu warto wybrać intensywne kolory. Taki zabieg sprawi także, że stare krzesła będą wyglądały jak designerskie meble.

Z Beckers nie tylko meble z przeszłości mogą zyskać nowe życie. Stara wanienka z odzysku pomalowana w żywym odcieniu Red Deluxe w upalne dni będzie nadal z powodzeniem służyć dzieciom do wodnych zabaw przed domem. Jeśli zachowamy lub stworzymy na niej ciekawy wzór, świetnie sprawdzi się też w nowej roli - choćby jako oryginalny kwietnik, stylowo wkomponowując się w kolorową roślinność ogrodu.

Odświeżanie zapomnianych zabawek może być sentymentalną podróżą w czasie. Emalia Beckers Designer Universal posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, jest więc bezpiecznym wyborem także dla alergików. Mając do dyspozycji paletę 16 kolorów można stworzyć barwne kompozycje, a wysoka trwałość emalii sprawi, że odnowione zabawki będą służyły kolejnym pokoleniom przez lata.

Więcej pomysłów na malowanie z Beckers znajduje się na stronie: https://beckers.pl/inspiracje.