W dniach 17-19 maja br. w warszawskiej Domotece zapanuje prawdziwie włoska atmosfera! Kulminacja Dni Włoskich przypadnie na sobotę, która upłynie pod hasłem „Dolce Vita”! Sprawdźmy, co przy ul. Malborskiej 41 znajdą dla siebie zarówno dorośli, jak i dzieci.

Domoteka w najbliższą sobotę zabierze całe rodziny w swoistą podróż do Mediolanu. Destynacja jest nieprzypadkowa - stanowi echo ostatnich targów iSaloni, które są wydarzeniem nie tylko inspirującym, lecz także wyznaczającym trendy w branży wnętrzarskiej.

Dorośli dowiedzą się, co w trendach piszczy (tę wiedzę będą mogli wykorzystać przy remoncie lub dekoracji domów), a dzieci oddadzą się doskonałej zabawie! Na Dolce Vita w Domotece składają się liczne atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, zabaw z elementami nauki języka włoskiego oraz kreatywnych warsztatów. Dodatkowo, będzie można wziąć udział w  programie „Pomagamy urządzać” i skorzystać z atrakcyjnych rabatów.

Warsztaty w klimacie włoskim

19 maja w Domotece każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi spędzą czas kreatywnie na warsztatach „Archispaghetti”, prowadzonych przez Ewę Solarz. Wcielą się w dizajnerów i zaprojektują szalone meble ze „spaghetti”. Dzieciom będą mogli towarzyszyć rodzice – wiek uczestników warsztatów może wahać się od 2 do 100 lat!

Dla dzieci w wieku 5-10 lat przewidziane zostały warsztaty z elementami nauki języka włoskiego, wzbogacone zabawami z chustą animacyjną, zajęciami tanecznymi, ruchowymi, muzycznymi i plastycznymi oraz malowaniem twarzy. Ich organizatorem będzie Szkoła Języka Włoskiego PRESTO.

Wśród warsztatów, pokazów i aktywności zaplanowanych na 19 maja dorośli również mają wiele do wyboru: zajęcia ze stylizacji wnętrz „Styl tkwi w szczegółach. Jak odmienić i odświeżyć wnętrze, dobierając dodatki i dekoracje”, prowadzone przez Ewę Mierzejewską; „Pachnidło – warsztaty z projektowania zapachów do wnętrz”, prowadzone przez Katarzynę Kochańską oraz warsztaty florystyczne, prowadzone przez Martę Stefańską.

Na 1. piętrze Domoteki będzie można podziwiać wystawę „Hompics - krótka historia o wnętrzach”, na której zaprezentowane zostaną projekty polskich architektów widzianych oczami doskonałych fotografów: Yassena Hristova, Tomka Kurka, Magdaleny Łojewskiej, Radka Wojnara, Łukasza Nowosadzkiego.

Mamy też propozycję dla tych, którzy pragną zatrzymać czas - zapraszamy na „Homepics familijnie, czyli rodzinne sesje zdjęciowe w salonach Domoteki”. Maciej Cioch i Yassen Hristov zadbają o to, by sesja była niezapomnianym przeżyciem.

Pomagamy urządzać i Przewodnik po Domotece - atrakcje sceny głównej

Solidną dawkę wiedzy dostarczą nam prelegenci związani z urządzaniem wnętrz. Ewa Mierzejewska opowie, jak pogodzić we wnętrzu aktualne trendy i nasze upodobania. Marta Czerkies wygłosi ciekawy wykład „Kupione i co dalej? Jak zabrać się za wykończenie mieszkania”, a Iza Gemzała uświadomi nam, ile można zaoszczędzić, zatrudniając architekta wnętrz.

Następnie, Dorota Maksymowicz opowie o wielkim wyzwaniu, jakim jest aranżacja małego pomieszczenia, a Grzegorz Pietrucha wraz z Izabellą Dębek zaprezentują metamorfozy wnętrz, wskazując na dużą rolę koloru i dekoracji. Na koniec - Martyna Banaszczuk i Daniel Rogala opowiedzą o różnych obliczach wnętrz i o tym, jak dopasować układ funkcjonalny do potrzeb inwestora.

Po swoich wykładach prelegenci udadzą się z chętnymi osobami na spacery po Domotece, podczas których pomogą m.in. w wyszukiwaniu aktualnych trendów. Dodatkowo, goście Domoteki będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z architektami.

Agenda wydarzenia