Najnowsze trendy projektowania i urządzania wnętrz stawiają na minimalizm, przestrzeń i nowoczesność. Ta ostatnia pociąga za sobą poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań łączących w sobie ciekawy design z walorami praktycznymi, poprawiającymi jakość naszego życia. Pilkington MirroView™ - to propozycja dla poszukiwaczy nowinek technicznych i miłośników uporządkowanej przestrzeni.

Ukryte kino domowe

Telewizory sterowane głosem, ruchem czy za pomocą dotykowych paneli już nikogo nie dziwią. Prawdziwą innowacją jest natomiast ukrycie nawet wielkoformatowego ekranu telewizora o przekątnej powyżej 60 cali za taflą szkła, która w momencie wyłączenia sprzętu zamienia się w lustro.

Dzięki rozwiązaniu marki Pilkington chowamy ciemną, dużą i dominującą w pomieszczeniu płaszczyznę telewizora, zachowując wszystkie jego funkcje i jednocześnie podnosząc estetyczne walory wnętrza.  Gładka powierzchnia lustra optycznie je powiększa i rozjaśnia.

Dzięki zastosowaniu Pilkington MirroView™ pomieszczenie, w którym zwykliśmy oglądać telewizję jest funkcjonalne, a przy tym nie traci na swojej atrakcyjności i elegancji. Szczególnie istotne jest to we wnętrzach urządzonych w stylu glamour lub art deco, gdzie nowoczesne akcenty w postaci ekranu telewizora mogą zakłócać spójność stylistyczną.

Na bieżąco od samego rana

Kolejną funkcjonalnością szkła Pilkington MirroView™ jest wyposażenie go w możliwość sterowania za pomocą dotyku ukrytym pod jego powierzchnią nośnikiem cyfrowym. To otwiera szerokie spektrum zastosowań zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i komercyjnych.

Cyfrowy nośnik schowany pod łazienkowym lustrem pozwala nam uzyskać szybki dostęp do informacji podczas suszenia włosów, mycia zębów czy golenia. Dzięki temu, już w trakcie porannej toalety możemy w wygodny sposób przeczytać e-maile, porozmawiać z bliskimi za pomocą komunikatorów, sprawdzić ostatnie doniesienia z giełdy albo podczas wykonywania makijażu znaleźć inspirację w wyświetlanym na tafli lustra tutorialu.

Domowe centrum dowodzenia

Pilkington MirroView™ znajduje również praktyczne zastosowanie w kuchni, jeśli nośnik cyfrowy sterowany dotykiem zainstalujemy pod płaszczyzną szkła znajdującego się na ścianie, nad blatem kuchennym. Dzięki temu uzyskujemy podręczną, internetową książkę kucharską, do której mamy szybki i wygodny dostęp.

Taka interaktywna ściana to prawdziwe centrum dowodzenia i rozrywki, gdyż wykorzystując ją możemy również zrobić zakupy w internetowym sklepie spożywczym, czy w towarzystwie kulinarnego youtubera przygotować posiłek, a wyświetlane na ukrytym w ścianie ekranie seriale, urozmaicą nam nudne krojenie sałatki.

Wirtualny stylista

Najnowsze technologie wkradły się również do sklepowych przymierzalni. Dla tych, którzy nie lubią gimnastyki w ciasnej kabinie lub mają zbyt mało czasu na kilkukrotną zmianę stylizacji, idealnym rozwiązaniem są wirtualne przymierzalnie.

Dzięki ukrytemu pod taflą lustra ze szkła Pilkington MirroView™ cyfrowemu nośnikowi oraz kamerze z czujnikami 3D, na odbijającą się w lustrze  sylwetkę „zakłada” się dostępne w wirtualnej sklepowej bazie ubrania, bez wysiłku i w bardzo krótkim czasie. Pozwala to na szybkie podjęcie zakupowych decyzji i ogranicza czas spędzony na żmudnym dobieraniu stylizacji.

Zdaniem eksperta

-Rynek polski jest jeszcze stosunkowo młodym rynkiem, jeśli chodzi o tego typu rozwiązania techniczne. Jednak z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi technologiami zarówno wśród klientów komercyjnych, jak i prywatnych - mówi Mateusz Pauch z firmy MKM Display. -W przypadku tych ostatnich, najczęściej realizowane są przez nas sale fitness w domach prywatnych, gdzie pod taflą lustra ukryty jest monitor, dzięki któremu aktywność fizyczną można umilić sobie dobrym filmem lub poćwiczyć z wirtualnym trenerem oraz lustra łazienkowe, umożliwiające korzystanie z dotykowego nośnika informacji - dodaje.