Elegancja we wnętrzu często jest kojarzona z dużymi, otwartymi przestrzeniami. Co zrobić w sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem? Czy przekreśla to szansę stworzenia szykownej aranżacji? Eksperci RuckZuck obalają mity i przekonują, że wytworny wystrój nie jest zarezerwowany tylko dla apartamentów. W salonach marki debiutuje kolekcja podłóg Legend, które zostały zaprojektowane z myślą o ponadczasowych wnętrzach.

- Przestronne pomieszczenia można zaaranżować na wiele sposobów. Ciekawszym wyzwaniem staje się jednak urządzanie małych lub średnich mieszkań. Ich właściciele także chcą tworzyć wnętrza pełne elegancji i wdzięku, nie zapominając przy tym o funkcjonalności. I choć muszą zrezygnować z pewnych elementów, np. wyspy w kuchni, wanny wolno stojącej w łazience czy osobnej garderoby, to mają do wyboru inne rozwiązania, które zapewnią im oczekiwany komfort i wprowadzą do pomieszczeń nutę luksusu - mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Jak urządzić małe wnętrza?

Podczas urządzania małego lokum najważniejsze jest wydobycie jego atutów i stworzenie wrażenia przestronności. Ważny element stanowią okna, które powinny zostać odpowiednio wyeksponowane. Zamiast ciężkich zasłon i grubych firan warto postawić na zwiewne materiały, pozwalające wpuścić do środka jak najwięcej promieni słońca. Natomiast wieczorową porą świetnie sprawdzą np. rozpraszająca światło lampa sufitowa i naścienne kinkiety.

Kolorystyka mieszkania utrzymana w jasnych barwach bieli, beżu i delikatnych szarości doda pogodnej aury i lekkości. W przełamaniu monotonii pomogą wyraziste tonacje, m.in. fiolet, który został uznany kolorem tego sezonu, a jednocześnie symbolizuje prestiż. Dobrym pomysłem jest też stworzenie efektu głębi za pomocą fototapety 3D na reprezentacyjnej ścianie salonu (przedstawiającej np. las czy most).

W małych wnętrzach kluczowe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Należy to zrobić w sposób przemyślany, starając się przewidzieć również przyszłe potrzeby domowników. Doskonałe dopasowanie gwarantuje wybór mebli przygotowanych na wymiar. Zestawy o jasnej, lakierowanej powierzchni rozświetlą pomieszczenia, nadając im szlachetnego połysku.

Świetnym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronności jest umieszczenie na ścianach luster. Oprawione w bogato zdobione ramy będą nie tylko funkcjonalnymi detalami, ale także eleganckimi akcentami. W przypadku pozostałych dekoracji zalecane jest zachowanie umiaru, by nie ograniczać dostępnej powierzchni i uniknąć chaosu. Można sięgnąć po takie materiały jak chrom, mosiądz czy stal, które królują w obecnych trendach.

Nowa kolekcja paneli Legend od RuckZuck

- Szykowne wnętrza zasługują na solidną podłogę o dobrych parametrach. W tym roku ofertę naszych salonów wzbogaciła kolekcja paneli Legend, która prezentuje się elegancko i gustownie. Wąskie deski (160 mm) poszerzają optycznie przestrzeń, a bardzo wysoka klasa ścieralności AC5 potwierdza doskonałą ochronę przed uszkodzeniami. Dzięki strukturze synchronicznej przypominają prawdziwą drewnianą podłogę, a pomieszczenia z nimi nabierają wytworności - dodaje Katarzyna Śliwińska.

Kolekcja Legend dostępna jest w dziesięciu dębowych dekorach o różnych odcieniach brązu. Więcej: informacji: www.ruckzuck.pl