Dziś bez problemu wybierzemy sprzęty, które będą zarówno funkcjonalne jak i nowocześnie wyglądające, a przy tym nie będą wyborem z "najwyższej półki cenowej". Przykładem nowoczesnej i rodzinnej linii sprzętów kuchennych jest zestaw do zabudowy Indesit Aria.

Nowoczesny design we włoskim stylu

Linia do zabudowy Aria cechuje się klasycznym, eleganckim i minimalistycznym designem dopasowanym do współczesnych standardów. Sprzęty są zaprojektowane w kolorach czarnym oraz INOX, co pozwala na harmonijne dopasowanie ich zarówno do klasycznej - białej kuchni, a także bardziej odważnych projektów. Nowy zestaw do zabudowy marki Indesit współgra z potrzebami wielozadaniowych rodzin i pomaga w realizacji codziennych zajęć z pasją. W skład linii Aria wchodzą piekarniki oraz płyty: gazowe, indukcyjne i elektryczne.

Rozwiązania dla całej rodziny

Indesit Aria to nie tylko przyjazny design oraz funkcjonalność, ale przede wszystkim udogodnienia dla całej rodziny. Linia urządzeń oparta jest na szeregu technologii, które pozwalają współczesnym rodzinom na przygotowywanie posiłków w kuchni w najbardziej korzystny sposób.

Np. piekarniki z linii Aria posiadają technologię Turn&Cook, która automatycznie ustawi temperaturę i czas pieczenia. Wystarczy tylko przekręcić pokrętło, by w godzinę przygotować jedną z wybranych potraw (takich jak: zapiekanki, lasagne czy dania mięsne). Kiedy piekarnik pracuje, my możemy poświęcić czas na inne domowe obowiązki, których dzisiejszym, zabieganym rodzinom z pewnością nie brakuje.

Wybierać możemy z około 80 przepisów pogrupowanych w 7 głównych kategoriach. Dodatkowo, w trakcie pracy urządzenia (po wstawieniu jedzenia do piekarnika) nie ma już konieczności zaglądania i sprawdzania stanu wypieczenia potrawy.

Na każdą kieszeń

Obecne standardy estetyczne motywują projektantów sprzętów AGD do realizacji pomysłów, które odpowiadają na globalne trendy. Należy jednak pamiętać, że przy tworzeniu "rodzinnej kuchni" design powinien być uzupełnieniem funkcjonalności i użyteczności. To jedne z najważniejszych cech sprzętów do zabudowy Indesit Aria.

Dlatego piekarniki z tej linii posiadają dodatkowo np. funkcję Click&Clean. Pozwala ona na wyczyszczenie szyby piekarnika w dużo prostszy sposób, ponieważ dzięki specjalnym uchwytom szybę można wyjąć jednym ruchem, co pozwala na jej dokładniejsze i wygodniejsze umycie. Wysunięcie szyby jest proste, szybkie i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczy nacisnąć boczne przyciski na górnej listwie drzwi i usunąć zabezpieczenie, a następnie wyjąć szybę.

Dodatkowo, funkcja TiltingGrill wyróżnia piekarniki Indesit możliwością opuszczenia grilla. Umożliwia to także proste wyczyszczenie trudnodostępnej powierzchni komory nad grillem. Piekarnik posiada także funkcję Eco Clean - czyli czyszczenie bez użycia detergentów. Wystarczy wlać na dno zimnego piekarnika ok. 200 ml wody i włączyć dedykowany program trwający 35 minut w temperaturze 90°C. Para wodna rozmiękczy brud, który łatwo będzie można usunąć za pomocą gąbki.

Dodatkowym atutem jest oświetlenie wnętrza piekarnika umieszczone w jego przedniej części, które idealnie doświetla przygotowywane potrawy bez efektów cienia, umożliwiając tym samym kontrolę pieczenia bez konieczności otwierania drzwi. Dla wielu miłośników gotowania bardzo ważna jest również pojemność piekarnika - w przypadku linii Aria to 71 litrów.

Natomiast płyty indukcyjne linii Aria mają funkcję DualZone, która umożliwia dostosowanie powierzchni grzewczej płyty do aktualnego zapotrzebowania. Jeśli zależy nam na podgrzaniu małego naczynia, wystarczy uruchomić tylko jedno pole grzewcze, natomiast jeśli chcemy przyrządzić posiłek dla całej rodziny, możemy zsynchronizować ze sobą dwa pola tak, aby jednocześnie działały na jedno, większe naczynie.

Co więcej, jeśli nasze naczynie mieści się na jednym polu grzewczym, ale znajduje się w nim potrawa dla całej rodziny (np. w dużym garnku o średnicy do 28 cm), warto wykorzystać strefę grzania MaxiCook, która zintensyfikuje działanie wskazanego pola. Całość podkreśla przyjazny użytkownikowi design pokręteł i przycisków, które nie sprawią problemów z obsługą nikomu w naszym domu czy mieszkaniu.

Warto też wspomnieć, że nowe płyty gazowe Indesit z linii Aria zostały wyposażone w pionowe palniki, które gwarantują oszczędność gazu oraz skrócenie czasu gotowania, dzięki równomiernemu rozprowadzeniu ciepła pod naczyniem. Potrawy będą gotowały się równomiernie i szybciej w porównaniu ze standardowymi palnikami, a naczynia nie będą miały przypalonych ścianek bocznych.