Castorama Polska zaprezentowała dwa nowe katalogi: Kuchnie 2018 i Łazienki 2018. Tegoroczne wydania wzbogaciła mnóstwem sprytnych porad znana dziennikarka i projektantka wnętrz - Dorota Szelągowska.

Nowe katalogi Castoramy - Kuchnie 2018 i Łazienki 2018 - pokazują, że nawet pomieszczenia o niewielkim metrażu można dobrze zaaranżować. Kluczem do sukcesu jest oczywiście przemyślany projekt. Dzięki zaangażowaniu Doroty Szelągowskiej, katalogi zawierają wiele inspiracji, praktycznej wiedzy oraz sprytnych rozwiązań. Popularna dziennikarka i dekoratorka wnętrz zaprojektowała także przykładową kuchnię i łazienkę specjalnie dla klientów Castoramy. Dorota Szelągowska udzieliła także wielu przydatnych porad, m.in. dotyczących urządzania kuchni i łazienki na poddaszu, wygospodarowania dodatkowej powierzchni do przechowywania czy na temat rozmieszczenia sprzętów. Znaleźć tam można również wiele cennych porad Doradców z Castoramy.

Wiele rozwiązań dla kuchni w jednym miejscu

W najnowszym katalogu Kuchnie 2018 znalazły się zarówno ciekawe rozwiązania aranżacyjne uzupełnione o praktyczne porady, jak również zupełnie nowe produkty. Poza zestawami funkcjonalnych mebli i akcesoriów, Castorama Polska przedstawia sprzęt AGD, w tym piekarniki i płyty grzewcze dostępne w sklepach sieci po raz pierwszy.

- Poprzez tegoroczne kolekcje potwierdzamy, że nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich klientów myślących o zmianach w kuchni. Dzięki produktom dostępnym w sklepach Castorama, umożliwiamy im zarówno przeprowadzenie delikatnej modernizacji pomieszczenia, jak i jego kompleksowe wyposażenie - mówi Robert Wicha, Dyrektor ds. Rynku Produktów Działu Kuchnia, Łazienka i Magazynowanie.

Wśród tegorocznych nowości ciekawymi produktami wprowadzonymi do sprzedaży są m.in. wielofunkcyjne piekarniki. Wśród nich znajdują się modele z emalią katalityczną i pyrolizą. Obydwa rozwiązania ułatwiają utrzymanie sprzętu w czystości. W sklepach dostępne są także płyty grzewcze oraz bogata gama okapów.

Do nowości należą także zlewy o podwyższonym standardzie z serii Romesco wyposażone w dodatkowe, wymienne akcesoria: ociekacz, deskę do krojenia, durszlak oraz pojemnik na sztućce. Ich uzupełnieniem są praktyczne i wygodne w użytkowaniu baterie kuchenne z wyciąganą wylewką.

Tegoroczna kolekcja kuchenna prezentuje zestawy mebli w różnych stylach - od tradycyjnych po nowoczesne. W tym obszarze widoczny jest także utrzymujący się trend wystroju minimalistycznego, opartego o chłodne barwy. Prosta bryła mebli Unik Biały przyciągnęła uwagę Doroty Szelągowskiej, która wybrała ten zestaw do autorskiego projektu zamieszczonego w katalogu. W tym roku seria dostępna jest też w nowym, szarym kolorze.

Łazienka dopasowana do potrzeb domowników

Wśród asortymentu zaprezentowanego w katalogu łazienki 2018 na szczególną uwagę zasługują z pewnością funkcjonalne gamy kabin prysznicowych: Beloya i Onega. Dzięki modułowemu systemowi produkty można zastosować niemal w każdej przestrzeni, ponieważ dostępne są w wielu szerokościach: Beloya od 70 do 160 cm, a Onega od 70 do 120 cm. Ich zaletą jest także możliwość wyboru sposobu otwierania, kabiny dostępne są w kilkunastu różnych wariantach. Obie gamy cechuje stylowy wygląd.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą na co dzień zachować możliwość wyboru pomiędzy dłuższą kąpielą a szybkim prysznicem są parawany nawannowe. Ich oferta została w tym sezonie rozszerzona. Szczególny komfort użytkowania zapewnią modele posiadające powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia, która ułatwia utrzymanie czystości.

Urządzenie funkcjonalnej łazienki ułatwi seria mebli modułowych Imandra dostępna w czterech różnych kolorach. Wykorzystując Imandrę Niebieską Dorota Szelągowska zaprojektowała praktyczną łazienkę, która znalazła się na okładce katalogu. Dzięki tej wygodnej zabudowie na niewielkiej przestrzeni zmieściły się wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.