Szukacie niebanalnych przedmiotów do swojego wnętrza, unikalnych dzieł sztuki, autorskich prezentów na Święta? Przyjdźcie 18 listopada na V edycję Targów Zaprojektowani do Starej Zajezdni w Krakowie. Wydarzenie organizuje Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne) w partnerstwie z miastem Kraków. Można jeszcze dołączyć do grona wystawców!

W przestrzeni zabytkowej hali przy ul. św. Wawrzyńca w Krakowie zobaczymy ofertę ok. 100 firm, w większości będą to polscy rzemieślnicy, manufaktury, niewielkie firmy, artyści, którzy tworzą przedmioty zaprojektowane z wyjątkowym wyczuciem stylu. Zaprezentują swoje rzeczy, począwszy od mniejszych przedmiotów, jak notesy, pościel czy akcesoria dla psów, przez obrazy i dekoracje, a skończywszy na meblach czy wyposażeniu łazienki.

W czasie Targów Zaprojektowani będzie też można skorzystać z szerokiej oferty usług związanych z projektowaniem wnętrz. Darmowych porad będą udzielać architekci związani ze Szkołą Wnętrz i Przestrzeni, odbędą się także porady prawne czy warsztaty dla dzieci, oczywiście z designem w roli głównej.

Zaprojektowani potrwają od 15 do 18 listopada w Krakowie. W czasie trzech pierwszych dni odbędą się otwarte wykłady i warsztaty w Szkole Wnętrz i Przestrzeni, ul. Zamoyskiego 52.

Z odbiorcami spotka się znakomita badaczka tego tematu prof. Czesława Frejlich, która opowie o przemianach w polskim dizajnie po roku 1989 (jest autorką niedawnej wystawy poświęconej temu tematowi w Muzeum Narodowym w Krakowie). O doświadczeniach w swojej pracy opowiedzą dizajnerzy - Jadwiga Husarska („Jak meble definiują przestrzeń”), a także Olga Dąbrowska i Adam Groch („O drobnych decyzjach w procesie projektowym”). Publiczność spotka się z dwoma projektantkami pracującymi na co dzień w Mediolanie - Zuzanną Niespor i Emmą Scolari.

W czasie warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak projektować wnętrze, jak dobierać do niego kolory, a także samemu stworzyć biżuterię.

W ubiegłym roku Zaprojektowanych odwiedziło 5000 osób. Zaprojektowani rozpoczną pierwszą edycję „Sztuki do rzeczy” - nowej inicjatywy miasta Kraków skupiającej krakowskie wydarzenia związane z dizajnem. Partnerem Zaprojektowanych jest miasto Kraków.

Aby dołączyć do grona wystawców Targów Zaprojektowani, należy zarejestrować się klikając na link: http://zaprojektowani.com.pl/wez-udzial/ www.zaprojektowani.com.pl