Ósma edycja międzynarodowego konkursu Jump the gap trwa! Rejestracja jest wciąż otwarta. To konkurs dla ambitnych projektantów i architektów, tych którzy zaczynają jak i tych, którzy są już czynni zawodo. W puli są nagrody o wartości 2600 euro!

Inauguracja jumpthegap® to otwarcie rejestracji uczestników konkursu i ich projektów. W siedmiu edycjach wzięło udział ponad 20 600 uczestników ze 134 krajów, co potwierdza globalny zasięg konkursu. Szukając nowych innowacyjnych i zrównoważonych koncepcji łazienki przyszłości konkurs tworzy platformę dla młodych utalentowanych architektów I projektantów.

Ósma edycja międzynarodowego konkursu Roca jumpthegap®, została otwarta 10 października 2018 r. w "Schusev State Museum of Architecture" w Moskwie, gdzie przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące konkursu. Tym samym rozpoczął się okres rejestracji na stronie.

Czym jest jumpthegap®?

Globalny konkurs wspiera, młodych utalentowanych architektów i projektantów zarówno studentów jak i już zawodowo czynnych, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Prezentuje innowacyjne, zrównoważone rozwiązania łazienki przyszłości i ich autorów. Od pierwszej edycji w 2004 r. jumpthegap® współpracuje z BCD - "Barcelona Centre de Disseny", uzyskując w siedmiu edycjach 20 600 uczestników ze 134 krajów świata.

Uroczyste otwarcie konkursu rozpoczęło się od prezentacji członków Jury, z przewodniczącym, wielokrotnie nagradzanym brazylijskim architektem - Ruy Ohtake na czele. Nową edycję konkursu rozpoczął wykład w ramach jumpthegap®(talk) wygłoszony przez top architekta z biura: VOX Architects w Moskwie - Borisa Voskoboynikova.

Wykładowi towarzyszyła mobilna wystawa "Next Bath Experience". Pełna audiowizualna wersja wystawy była prezentowana w „Disseny Hub Museum w Barcelonie” ostatniej jesieni. Ekspozycja skupia prace z siedmiu edycji konkursu wokół 5 tematów. Wszystko po to, aby wyjaśnić i zmniejszyć dystans teraźniejszości i przyszłych rozwiązań.

Jury konkursu jumpthegap®

Od pierwszej edycji jury jumpthegap® jest szczególne. To zespół profesjonalistów z dziedziny architektury i designu. W tej edycji przewodniczący jury to brazylijski architekt Ruy Ohtake. Pozostali członkowie jury to top architekci z różnych krajów świata:

  • Emilio Cabrero (Meksyk), dyrektor stolicy światowego designu 2018 i tygodnia design’u w Meksyku "Mexico City World Design Capital 2018 and the Design Week in Mexico",
  • Murat Tabanlioglu (Turcja), założyciel biura "Tabanlioglu Architects", profesor, wykładowca i kurator,
  • Dorota Koziara (Polska) projektantka, artystka, kuratorka.
  • Boris Voskoboynikov (Rosja), Dyrektor studia: VOX Architects i zdobywca wielu międzynarodowych i rosyjskich nagród,
  • Carlo Ratti (Włochy), architekt, inżynier, profesor, partner - założyciel biura projektowo-innowacyjnego "Carlo Ratti Associati";
  • Josep Congost (Hiszpania), Dyrekor Centrum Designu Roca
  • Isabel Roig (Hiszpania), Generalny Dyrektor BCD (Barcelona Design Center) i były prezydent BEDA (Bureau of European Design Associations).

 

W kategorii projektu nagradzanego przez fundację We are water członkowie jury to:

  • Xavier Torras (Hiszpania), dyrektor fundacji "We Are Water",
  • Deborah Seward (USA), dyrektor Centrum informacji Narodów Zjednoczonych
  • Low Cheaw Hwei (Singapur), głowa departamentu designu Philips w Azji i przewodniczący zarządu i spraw publicznych Philips w Singapurze.

Kluczowe daty i rejestracja

Okres rejestracji będzie otwarty na oficjalnej stronie www.jumpthegap.net do 27 marca 2019. Składanie projektów jest możliwe do 25 Kwietnia 2019 r.. Okres pierwszej selekcji odbędzie się w maju, a w czerwcu już z finałowych prac zostaną wyłonieni laureaci. Ceremonia wręczania nagród z finalistami i ogłoszenie wyników odbędzie się w Barcelonie w muzeum "Disseny Hub Museum" 10.10.19 r.

Kategorie i nagrody

Konkurs zakończy się wyborem trzech nagrodzonych prac w trzech kategoriach: kategorie dla Profesjonalistów i dla Studentów, otrzymają nagrody w wysokości 10 000 euro każda. W specjalnej kategorii, którą nagradza fundacja We Are Water za projekt uwzględniający problematykę zrównoważonego rozwoju nagroda wyniesie 6000 euro.