Wraz z końcem maja i początkiem czerwca do TK Maxx trafi kolejna dostawa ugandyjskich koszy i mis ręcznie wyplatanych przez kobiety z Ugandy. Dochód ze sprzedaży produktów wspomoże ich twórczynie i wesprze edukację ugandyjskich dzieci.

Kosze z Ugandy pozwolą sfinansować edukcję dzieci!

Do TK Maxx regularnie trafiają perełki z całego świata. Tym razem klienci będą mogli zaopatrzyć się w ręcznie wykonane kosze z Ugandy, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również pozwalają czynić dobro.

Kosze wykonane zostały przez kobiety mieszkające w Zachodniej Ugandzie. Dochód ze sprzedaży tych wyjątkowych produktów pozwala sfinansować im edukację swoich dzieci. Sprzedaż dwóch koszy może opłacić cały semestr nauki w szkole dla jednego ucznia.

Ugandyjskie akcesoria tworzone są z przyjaznych środowisku składników, a do ich farbowania używane są tylko i wyłącznie naturalne zioła. Dzięki temu kosze są idealną gratką dla osób, które wybierają produkty ekologiczne oraz rękodzieło.

Kosz Rwezori, TK MAXX, 84,99 zł

TK Maxx czyni dobro

Wyroby z Ugandy trafiają do sklepów sieci TK Maxx tylko dwa razy do roku, co czyni każde ich pojawienie się wyjątkową okazją do zdobycia oryginalnego produktu oraz udzielenia pomocy mieszkańcom kraju. Ugandyjskie rękodzieło powstało dzięki tradycyjnym technikom wyplatania, dlatego każdy produkt ma unikalny wzór oraz niepowtarzalny kolor. Wszystkie wyroby są opatrzone certyfikatem potwierdzającym ich autentyczność wraz z podanym nazwiskiem ich autorki.

Od 2011 roku ponad 4000 osób z lokalnej społeczności ugandyjskiej bezpośrednio skorzystało z programu TK Maxx, dzięki któremu dochody kobiet z prowincji Rwenzori wzrosły. Łączna liczba beneficjentów wraz z ich rodzinami to 28 000 osób.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszą współpracą ze społecznością Zachodniej Ugandy. Głównym celem programu jest pomaganie rodzinom w zwiększeniu ich dochodu, dzięki czemu rodzice mogą wysłać swoje dzieci do szkoły i poprawić warunki ich życia. Cała akcja i możliwości, które daje została entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się nawiązać z nimi tak pozytywne relacje - mówi Jo Murphy, Head of Corporate Responsibility w TJX Europe.

Ceny produktów ugandyjskich zaczynają się od 19,99 złotych. Produkty z Ugandy - stworzone, by czynić dobro.

Kosz Rwezori, TK MAXX, 39,99 zł