Na warszawskim Żoliborzu przy ul. Rydygiera mieści się Instytut Chemii Przemysłowej. W tej industrialnej przestrzeni powstaje zagłębie kreatywności. Przechadzając się po uliczkach w pofabrycznym klimacie, można natknąć się na studio fotograficzne, redakcję znanego portalu czy showroomy designerskich marek. Do tego kameralnego grona dołączyło 3miejsce - modułowa przestrzeń kreatywna zaaranżowana w stylu vintage.

Od wejścia wnętrza 3miejsca wypełnia naturalne światło dzienne. Nic dziwnego, ponieważ jedną ze ścian w całości tworzą okna. Dodatkowo efekt jasnej przestrzeni potęguje fakt, że 180m² przestrzeń jest całkowicie otwarta. Światło dociera tu do każdego zakątka nawet w pochmurny dzień.

W przestrzeni postawiono na żywe kolory. Na ścianach pojawiły się geometryczne wzory w odcieniach różu, błękitu i energetycznej czerwieni. W aranżacji króluje styl vintage, który nawiązuje charakterem do estetyki budynku. Do dekoracji wykorzystano tapicerowane aksamitem kanapy, stare perskie dywany, drewniane stoliki na chromowanych nóżkach i gustowne bibeloty. Projekt aranżacji wnętrza powstał we współpracy z autorskim studiem projektowym sic!.

- Projektując 3miejsce, przede wszystkim chciałam wykorzystać i wyeksponować potencjał architektoniczny wnętrza. Metalowe podciągi, wielkie, industrialne przeszklenia Instytutu Chemii Przemysłowej, miały grać pierwsze skrzypce. Zależało nam jednak, na tym, żeby nadać tej przestrzeni cieplejszy charakter, z pogranicza domu i biura. Stąd miękkie tkaniny, wygodne meble, a także obrazy - podkreśla Zuzanna dziurawiec, projektantka wnętrza.

Przestrzeń wypełniają również efektowne rośliny doniczkowe. Ustawione na podłodze i podwieszone pod sufit donice to hołd dla trendu urban jungle. Miejsca dżungla ociepla surowe wnętrze i nadaje mu przytulności. Dopełnia również aranżację w stylu vintage.

Wnętrze zaprojektowano tak, aby mogła spełniać wiele funkcji. Dlatego zależało nam, aby miejsce było, zarówno przyjazne, pozwalające się skupić na pracy oraz odpoczynku, jak i bardzo wyraziste.

- Tu każdy kadr, nadaje się na interesujące tło np. na Instagram - dodaje projektantka.

3miejsce ma służyć jako przestrzeń dla eventów, plan sesji zdjęciowych oraz filmów, a także galeria sztuki.