Są takie miejsca na mapie Warszawy, które można uznać za "instafriendly". Nie brakuje w nich dobrego designu, pięknych deserów, huśtawek, różu i wszystkich akcesoriów, dzięki którym zdjęcia na Instagrama wyjdą perfekcyjnie! Poznajcie szczęśliwą siódemkę wybraną przez redakcję Czasu na Wnętrze.

Warszawski lukier - ogrom słodkości

Warszawski lukier to niewielka cukiernia przy ulicy Hożej w Warszawie. W jej wnętrzach można się zakochać niemalże od pierwszego wejrzenia! Duża ilość słodkiego różu, tapicerowane, wygodne fotele, zwisające licznie z sufitu romantyczne huśtawki. Całość dopełniają serwowane desery w postaci shake'a w zestawie z donutem, lodami, bitą śmietaną i dużą ilością słodkich dodatków. 100% cukru w cukrze!

fot. facebook.com/warszawskilukier/
fot. facebook.com/warszawskilukier/

Urszli Cakes - sukces ambitnej kobiety

Ta urocza kawiarenka nie znajduje się co prawda w centrum Warszawy, jednak blogerki i influenserki przybywają do niej nawet kilkaset kilometrów! Właścicielką tego niewielkiego miejsca jest Urszi - znana na Instagramie z tworzenia słodkich dzieł sztuki. Na pochwałę zasługuje też wnętrze cukierni. Nie brakuje tu licznych kwiatów, eleganckiej sztukaterii oraz marmurowych i złotych detali. Do Urszi Cakes dotrzecie w 40 minut z centrum Warszawy. Kawiarnia znajduje się w Tarczynie.

fot. facebook.com/urszicakes
fot. facebook.com/urszicakes

Deseo - klasyka polskiej blogosfery

W zestawieniu inspirujących miejsc na mapie Warszawy nie mogło zabraknąć słynnego Deseo. Właścicielami kilku pattiserii są właściciele bloga Tasteaway. Oni na jedzeniu znają się najlepiej! Nie inaczej jest właśnie w Deseo. Najwięksi mistrzowie tworzą urocze ciasteczka na wzór paryskich cukierni. Nie zabraknie tu także dobrego designu! Niewielki budynek przy ulicy Burakowskiej obrośnięty zielonym bluszczem zachwyca nawet przypadkowych gości!

fot. facebook.com/deseo
fot. facebook.com/deseo

Odrobina kremu dla miłośników vintage wnętrz!

Warszawska legenda głosi, że to właśnie tutaj można zjeść najlepsze śniadanie w stolicy. Rozsławiony posiłek zjemy w otoczeniu pięknych wnętrz będących mieszanką stylu vintage i industrialnego. Autorem projektu wnętrza jest Ruszkowski Architekci.

fot. facebook.com/krem

Krem znajduje się przy ulicy Śniadeckich 18 w Warszawie. Zaraz po wejściu do lokalu wita nas otwarta kuchnia, w której posiłki przyrządza sam właściciel - Luc Magnon - paryżanin, który swoje miejsce znalazł w polskiej stolicy.

Laurella - najpiękniejsza wystawa sklepowa w Warszawie!

Ubrania butiku Laurella upodobała sobie liczna grupa fashionistek i influenserek. Na Instagramie butik śledzi już ponad 89 tysięcy followersów! Właściciele sklepu zadbali nie tylko o dobrej jakości produkty, ale również o oprawę wizualną wejścia. Szerokie, szklane drzwi butiku otacza z każdej strony kwiatowa dekoracja ścienna, a uliczny parking zajmuje różowe auto w klimacie retro ozdobione balonami. Robi wrażenie!

fot. instagram.com/laurella.shop

Moliera 2 uskrzydla!

Tuż obok wejścia do luksusowego butiku przy Moliera 2 witają nas skrzydła anioła. Na te muralu zadowolone klientki chętnie robią sobie zdjęcia, które rozprzestrzeniły się z zawrotną prędkością na Instagramie. Do zdjęć na tle skrzydeł pozowała już Anna Lewandowska, Małgorzata Rozenek, Katarzyna Sokołowska, Marcelina Zawadzka czy Blanka Lipińska.

fot. instagram.com/moliera2

Panorama Sky Bar - drinki w powietrzu

Drink ponad chmurami? Czemu nie! Panorama Sky Bar to niezwykły coctail bar mieszczący się na 40. piętrze hotelu Marriott. Goście mogą podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy. Największe wrażenie robi widok w porach nocnych. Mnóstwo migoczących światełek w tle układającej się do snu stolicy.

fot. fot. facebook.com/PanoramaBarLounge
Autor
Miejsca w Warszawie, w których zrobisz zdjęcia na Instagrama!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....