Przepiękna lokalizacja, nowoczesna architektura i wysmakowane wnętrza to trzy znaki rozpoznawcze najnowszej, oddanej właśnie do użytku inwestycji austriackiego dewelopera UBM. Holiday Inn Gdańsk City Centre położony na Wyspie Spichrzów został oficjalnie otwarty 26 czerwca 2019 roku.

Najnowsza, zrealizowana w Polsce inwestycja UBM - Holiday Inn City Centre na gdańskiej Wyspie Spichrzów miała spektakularne otwarcie 26 czerwca 2019 roku. Zrealizowany w ciągu zaledwie dwóch lat projekt urzeka niepowtarzalną, nowoczesną architekturą doskonale wkomponowaną w otoczenie.

Koncepcja architektoniczna została opracowana przez biuro RKW Architektur+. Kompleks składa się z dwóch nowoczesnych siedmiopiętrowych budynków oraz trzeciego z zachowanymi elementami starego spichlerza, połączonych przeszklonym łącznikiem.

- Typowe cechy starych spichlerzy interpretujemy w nowy sposób i po prostu odwracamy ich zwykle ostrokątną formę dachu, wcinając się w formie pionowej szczeliny w nowy blok - mówi architekt Wojtek Grabianowski.

Ceglano-aluminiowa fasada wpisuje się w koncepcję urbanistycznej zabudowy Wyspy Spichrzów, która zakłada rewitalizację historycznej zabudowy wyspy oraz dobudowanie nowej tkanki miejskiej. W hotelu znajduje się 240 pokojów dla gości, 5 sal konferencyjnych, restauracja, skybar i studio fitness.

Morskie inspiracje we wnętrzach hotelu

Słowo „Flow” to hasło przewodnie całego obiektu: od wyboru materiałów i kolorystyki, aż po aranżację oświetlenia, meble i kompletne wyposażenie. We wnętrzach hotelu Holiday Inn w Gdańsku znajdziemy liczne odwołania do nadmorskiej lokalizacji.

Hotelowe lobby z betonowymi kolumnami i czarnym sufitem z odsłoniętymi rurami i elementami instalacji nawiązuje do stylu industrialnego, który został złagodzony przyjemną kolorystyką - dominują morskie odcienie niebieskiego, turkus, szarości i naturalne, jasne drewno.

Znajdująca się na parterze restauracja utrzymana jest w cieplejszych kolorach - pojawiają się czerwienie, pomarańcze i żółty. Wśród mebli znajdziemy eklektyczne zestawienie tapicerowanych krzeseł i foteli (m.in. fotel klubowy Chips marki Ton), wygodnych sof i pufów, ustawionych wokół stolików na podstawach z ażurowej metalowej siatki. Całość uzupełniają oryginalne dodatki - okrętowe liny, poduszki z naturalnych tkanin czy industrialne lampy.

W neutralnie urządzonych pokojach hotelowych nie brakuje marynistycznych akcentów w postaci pagajów dekorujących ściany, grubych lin rozpiętych od podłogi do sufitu czy kolorystyki kojarzącej się z morzem i plażą.

Pokoje są doskonale wyposażone, aby zarówno turystom, jak i gościom biznesowym niczego nie zabrakło. Usytuowany na siódmym piętrze skybar z tarasem widokowym to doskonałe miejsce do relaksu z widokiem na panoramę Gdańska. Za aranżację wnętrz hotelu odpowiadał własny dział projektowania UBM Development współpracujący z berlińskim biurem Studio Aisslinger.

O wygodę i komfort gości przebywających w hotelu zadba wykwalifikowany personel (łącznie 80 zatrudnionych i współpracujących osób).

- W czasie pracy nad przygotowaniem hotelu najważniejszym wyzwaniem dla mnie było skompletowanie zgranego zespołu pracowników - mówi Magdalena Suliga, Dyrektor Generalna hotelu Holiday Inn. „Piękne wnętrza czy doskonałe zaplecze kulinarne nie obronią się bez profesjonalnej obsługi, która odpowie na oczekiwania naszych gości - dodaje.

Wielkie otwarcie

Oficjalne otwarcie hotelu odbyło się pod hasłem „Let it flow”. Zaproszeni na event dziennikarze z polskich i europejskich mediów wzięli udział w rejsie po Motławie, odwiedzili także Europejskie Centrum Solidarności, w którym spotkali się z Prezydentem Lechem Wałęsą oraz Piotrem Borawskim, Zastępcą Prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Następnie odbyła się konferencja prasowa w skybarze, podczas której o powstaniu hotelu i jego znaczeniu dla miasta opowiadali Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Karin Sheppard z InterContonental Hotels Group, Martin Löcker z UBM Development oraz Volker Noack z Union Investment Real Estate GmbH.

Wieczorem, po symbolicznym przekazaniu kluczy do hotelu Dyrektor Generalnej Magdalenie Sulidze, goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki na żywo w skybarze.