Oto dziewięć najbardziej designerskich restauracji na świecie! Tutaj nie ma miejsca na przeciętność! Nawet McDonald's uszczknął odrobiny dobrego wzornictwa i luksusu!

Bosco Mishka Bar, Rosja

Zespół architektów ze studia Sundukovy miał zaledwie trzy miesiące na zaprojektowanie obiektu i dostosowanie go do otoczenia. Bosco Mishka Bar mieści się bowiem na samym Placu Czerwonym, naprzeciwko Kremla. Ten luksusowy obiekt został zaprojektowany w surowej stylistyce. Centralnym ogniwem łączącym przestrzeń zewnętrzną i wewnętrzną jest dwa tysiące pięćdziesiąt sztuk ściemnialnych żarówek, które odtwarzają iluminację elewacji GUM, czyli moskiewskiego pasażu handlowego, w którym znajduje się restauracja.

fot. Mikhail Loskutov

Norton Restaurante, Brazylia

Brazylijska restauracja umiejscowiona na dachu jednego z luksusowych hoteli została zaprojektowana przez studio architektoniczne Bloco. Punktem kulminacyjnym wnętrza jest sufit skonstruowany z drewnianych bloczków, który tworzy przyjemną aurę nad głowami gości.

fot. Haruo Mikami Alta

BAU Rooftop Lounge Bar, Liban

Zainspirowani mezopotamską boginią uzdrawiania Bau, Rabih Geha Architects stworzyli dach na nabrzeżu w Bejrucie w Libanie, oparty na azjatyckich świątyniach oraz ich monumentalnej obecności i hierarchii, otaczając spektakularną panoramę miasta.  

fot. Tony Elieh, BAU

Deco Temple, Elixir Bunn Coffee Roasters, Arabia Saudyjska

To designerskie wnętrze należy do właścicieli saudyjskiej palarni kawy zaprojektowanej przez Azaz Architects. W niewielkim pomieszczeniu dominuje ciepłe drewno i płytki o wzorze lastryko zgodne z najnowszymi trendami.

Concordia Design, Polska

W naszej liście znalazła się także restauracja z Polski! Mowa o wnętrzu zaaranżowanym przez pracownię architektoniczną mode:lina. Postindustrialna przestrzeń zachęca do odwiedzin - zobaczcie sami!

fot. Patryk Lewiński

Basic Cofee, Chiny

Monochromatyczna kawiarnia zaprojektowana przez Office Aio przedstawia najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz - monokolor! Wszystkie meble, ściany i dodatki występują tutaj w jednym kolorze. Całość robi piorunujący efekt!

fot. Yujie Liu

Peggy Porschen, Anglia

To chyba najbardziej znana kawiarnia na Instagramie i Pintereście. Influenserki z całego świata tłumnie odwiedzają to miejsce by wykonać najpiękniejsze sesje wśród różowych kwiatów.

fot. Peggy Porschen

McDonald's, Gruzja

Ten McDonald's zwraca na siebie uwagę! Zaprojektowany przez Khmaladze Architects idealnie wkomponowuje się w miejską przestrzeń gruzińskiego miasta Batumi, które cieszy się nowoczesną architekturą. Byliśmy i potwierdzamy! To najbardziej designerski fastfood na świecie!

fot. Giorgi Khmaladze

Veneno Restaurant, Meksyk

Ta otoczona naturą restauracja stworzona przez Monteón Arquitectos Asociados & Pragma Estudio urządzona została w stonowanych odcieniach beżu. Dopracowany każdy detal nadaje temu wnętrzu efekt "wow"!

fot. César Béjar Studio

Zdjęcie otwarciowe: Chase Daniel

Autor
Oto najlepiej urządzone restauracje na świecie!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....