To już trzecie wyróżnienie dla poznańskiego skweru zaprojektowanego przez Pawła Grobelnego. W 2018 roku projekt otrzymał główną nagrodę jury „Polska Architektura XXL” w kategorii „Przestrzeń Publiczna”, a w 2019 znalazł się w grupie pięciu laureatów najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych w duchu zrównoważonego rozwoju. Tym razem międzynarodowe jury paryskiego konkursu „DNA PARIS DESIGN AWARD 2020” wybrało piętnaście najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych z całego świata, a wśród nich znalazł się projekt polskiego architekta.

DNA PARIS DESIGN AWARD

Oprócz projektu z Polski wśród laureatów znalazły się realizacje między innymi z Kanady, Hong Kongu i Japonii. Jest to pierwsza realizacja przestrzeni publicznej z Polski, która została nagrodzona w konkursie „DNA PARIS DESIGN AWARD”. 

Projekt ten jak wiele innych realizacji Pawła Grobelnego charakteryzuje się minimalizmem, oszczędnością formalną ale także wykorzystywaniem naturalnych materiałów. Szczególnie bliska jest mu praca z drewnem, z którym stara się pracować w większości swoich projektów. Jego prace charakteryzują się doskonałym wyczuciem miejsca, w które bezszelestnie wpisuje swoje realizacje.

Paweł Grobelny od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych i dużych założeń ogrodów prywatnych. Realizacje jego autorstwa znajdują się między innymi w ogrodzie Albertine okalającym Bibliotekę Królewską w Brukseli, ogrodzie należącym do Muzeum Sztuk Stosowanych w Budapeszcie oraz w największym parku miejskim w Szanghaju, a także przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Paweł Grobelny jest także autorem serii mebli miejskich dla paryskiej dzielnicy biznesu La Defense.