Sofa, narożniki, fotel czy miejsce do spania? Mobilne elementy siedzisk i oparć system Miu Magic można miksować, tworząc z nich ciągle nowe zastosowania.

Geometryczne systemy meblowe od Miu Magic

Zdejmuje, przekłada, z uśmiechem prezentuje rozmaite ustawienia oparć. Agnieszka Możdżer współzałożycielka marki Miuform i projektantka systemu Miu Magic jest jego najlepszą ambasadorką. Redakcja magazynu miała okazję poznać i designerkę, i produkty jej autorstwa podczas ostatnich targów w Poznaniu, które udało się zorganizować tuż przed wybuchem pandemii.

Agnieszka Możdżer
Wraz z Dawidem Kalembą stworzyła markę Miuform. Oboje mają duże doświadczenie w koordynowaniu procesów projektowych w branży meblarskiej. Wieloletnia działalność w biznesie rodzinnym dała im sprawność wdrożeniową, produkcyjną i logistyczną na rynku międzynarodowym.

Właśnie teraz, gdy powstaje ten tekst, zdaję sobie sprawę z tego, jakie to było szczęście! Trudno bowiem zrozumieć fenomen mebli Miu Magic jedynie na podstawie materiału prasowego. Dlatego zachęcam, by przetestować je osobiście przy najbliżej nadarzającej się okazji!

System składa się z prostych na pozór brył geometrycznych. Baza w formie prostopadłościanu, do tego walcowate oparcia. O tym, że są one nadzwyczaj wygodne, możemy przekonać się, testując meble. Jednak poza wygodą ważna jest też funkcjonalność. Przemyślny system montażu oparć umożliwia ich naprawdę łatwe przekładanie. Ten sam mebel raz jest sofą, raz łóżkiem lub szezlongiem.

Bardzo piękna jest paleta kolorystyczna systemu Miu Magic. Obicia są zdejmowane i montowane na rzepy, dlatego możemy stworzyć albo wersję monochromatyczną albo kontrastową mebla. To dopełnienie całej koncepcji, w której designer niczego nam nie narzuca, tylko daje nam możliwości wyboru, czyniąc nas, użytkowników, współautorami projektu.

System Miu Magic to modułowy zestaw siedzisk o geometrycznych formach z innowacyjnym systemem oparć, które można samodzielnie zestawiać w dowolnych konfiguracjach bez użycia narzędzi.

O plebiscycie must have

must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów odzwierciedlające najważniejsze trendy w polskim projektowaniu. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym polskie firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów.

must have to swego rodzaju rekomendacja konsumencka - wyróżniony przedmiot warto mieć. Zgłoszenia do plebiscytu mają charakter otwarty, przyjmowane są przez cały rok i są bezpłatne. Własne nominacje, po dokonaniu przeglądu rynku, przedstawia również Rada Ekspertów. Zgłaszane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży. Spośród wszystkich nominacji wyboru najlepiej zaprojektowanych produktów dokonuje Rada Ekspertów. W skład Rady wchodzą uznani architekci, przedstawiciele mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa.

Autor
Na czym polega fenomen mebli od Miu Magic?
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...