Domki na wodzie? Tak, to Mielno, nie Malediwy! Norweska wioska ze stadem reniferów pod Poznaniem? Dlaczego nie! Zobaczcie nasz ranking 10 najlepszych miejsc na wypoczynek w Polsce.

HT Houseboats

Pływające domki na wodzie HT Houseboats znajdują się w Mielnie na jeziorze Jamno, w odległości 300m od morza. Zostaw miejski zgiełk na brzegu, a codziennie o poranku obudzi cię delikatny szum fal. Przez przeszklone ściany możesz do woli podziwiać panoramę jeziora.

HT Houseboats

Siedlisko Otwartych Okiennic

Tam, gdzie bociany budują swoje osiedla mieszkaniowe, kolorowe cerkwie błyszczą złotymi kopułami, a domy mrugają kolorowymi okiennicami jest intymne miejsce odpoczynku - Siedlisko Otwartych Okiennic. Dla kogo jest przeznaczone? Dla par co lubią leżeć pod gruszą, na leniwy przyjacielski wyjazd, wypad z psem i kotem, elektroniczny detoks, długie tygodnie dla pisarzy i aktywne weekendy dla rowerzystów. We wsi Trześcianka, która może pochwalić się dworskim pochodzeniem i bogatą historią przodków jest dom, który czerpie od najlepszych. Położenie w Krainie Otwartych Okiennic zobowiązuje! Przodkowie, czyli drewniane chaty podlaskich osadników stały się inspiracją do stworzenia minimalistycznego i minimalnego w swej wielkości domku, który otwiera okiennice na piękne pół hektarowe podwórko zakończone ścianą lasu.

Siedlisko Otwartych Okiennic

Bookworm Cabinhouse

W Adelinie stanął Bookworm Cabin, czyli dopracowana w każdym detalu chatka do czytania, gotowa na przyjęcie gości. Sypialnia na antresoli, kompaktowa kuchnia oraz w pełni wyposażona łazienka pozwolą wygodnie spędzić czas i oddać się czytaniu lub po prostu wyciszeniu. Zaledwie 45 minut od centrum Warszawy na gości czeka spokój z pięknym widokiem i wytchnienie wśród drzew.

Bookworm Cabinhouse

Domki nad stawem

Na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego drzewa rosną jakoś szybciej, a sarny skaczą wyżej od kangurów. Właściciele postawili tu nowoczesną górską osadę i działają z zaskoczenia! Sytuacja kształtuje się następująco: pośród 30 metrowych świerków w stawie jak w lustrze odbijają się pachnące nowością i żywicą Domki nad stawem. Jest ich pięć. Nie ma równych i równiejszych - wszystkie mają bliźniacze wyposażenie i przeznaczone są dla rodziny z dwójką lub trójką dzieciaków. 

Domki nad stawem

Saunowisko

Saunowisko to trzy piękne drewniane domy, trzy wyjątkowe sauny oraz dwie gorące beczki kąpielowe. Prawdziwie magiczne miejsce wśród jezior i lasów, blisko plaż Bałtyku.

Saunowisko

WoodBox Istebna

Za miastami, za wzgórzami, między bajkowymi lasami na południu Polski znajduje się niewielka, ale jakże malownicza wieś Istebna, a w niej nasze niezwykłe miejsce. Nieopodal lasu i szemrzącego strumyka stoją Eco domki nazywane Woodboxami. Domki niebanalne, bo mając na uwadze dobro naszego środowiska stworzyliśmy je z kontenerów morskich pochodzących z recyklingu. Są niezwykle kompaktowe a przy tym funkcjonale oraz nowoczesne. W trosce o najwyższą jakość zastosowaliśmy technologie przyjazne naturze.

WoodBox Istebna

Tatra Glamp

W bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego w niedalekiej odległości od centrum Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się wyjątkowe miejsce …to Tatra Glamp Luxury Glamping. Tatra Glamp to glamping w skład którego wchodzą cztery kopuły sferyczne. Znajduje się w odległości 100 m od centrum Bukowiny w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z tarasów widokowych rozpościera się widok na panoramę Tatr.

Tatra Glamp

Arendel Wioska Norweska

Jedyne w swoim rodzaju miejsce, które oprócz wypoczynku na łonie natury oferuje wyjątkową stylistykę. Nic nie jest tu przypadkowe, wszystko nawiązuje do Skandynawii - od drewnianych domków, przez wystrój wnętrz, aż do zwierząt. W Arendel można spotkać ciekawskie renifery, przyjazne kuce szetlandzkie, majestatyczne kuce fiordzkie, puchate króliki i towarzyskiego psiaka. To idealne miejsce na odpoczynek, złapanie oddechu i zdystansowanie się od świata.

Arendel Wioska Norweska

W drzewach

Wychodząc naprzeciw marzeniom z dzieciństwa, łącząc je z potrzebami odrobiny luksusu i otaczającego piękna, właściciele stworzyli apartamenty W DRZEWACH. Zapraszają do położonego w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce - w nałęczowskich wąwozach, zatopionego w cudnym leśnym ogrodzie „pensjonatu”. Jego nietypowość zabierze Was do bujającego kilka metrów nad ziemią świata dziecięcych marzeń, gdzie codzienne troski nie mają wstępu…

W DRZEWACH

O tym jak mieszka się kilka metrów nad ziemią i jak powstał projekt W DRZEWACH możecie przeczytać poniżej.

Dom nad łąkami

Marzeniem właścicieli było postawienie takiego domu, w jakim sami chcieliby mieszkać, w miejscu w którym chcieliby wypoczywać. Dlatego postawili na nowoczesną formę zaprojektowaną przez studio Svobo, w kameralnej osadzie na Pojezierzu Brodnickim, około 2,5 godziny od Warszawy. Głównie dlatego, że te okolice nadal wolne są od tłumów turystów, jak to się dzieje w innych rejonach kraju. Poznajcie Dom nad łąkami!

Dom nad łąkami

 

Autor
10 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia w Polsce
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....