Hotel Quadrille***** to zabytkowy kompleks parkowo-pałacowy z XVIII wieku, który wyróżnia się oryginalnym designem łączącym elementy historyczne oraz nowoczesne, unikatowe rozwiązania w jedną inspirującą całość. Zaprojektowany z rozmachem i zamiłowaniem do wysmakowanych detali zachwyca niecodziennymi połączeniami oraz bogactwem elementów.

Oryginalny design w pałacowych wnętrzach

Architekt Magdalena Czauderna ściśle współpracowała tu z właścicielkami Pałacu paniami Martyną i Anną Górskimi, od których płynęły liczne sugestie i inspiracje. Wspólnie stworzyły unikatowe miejsce, które zachwyca fantazją, oryginalnością oraz spójnością.

Miłośnicy designu odnajdą tu wiele stylowych akcentów sygnowanych przez światowych projektantów. Materiały wykorzystane do wystroju wnętrz zostały zamówione u renomowanych dostawców: tapety pochodzą z francuskiej firmy Elitis czy też angielskiej Cole & Son dostarczającej asortyment do Pałacu Buckingham czy Białego Domu.

Meble zakupiono między innymi u duńskich dostawców z wieloletnimi tradycjami: Frits Hansen i Federica Furniture czy też u jednego z najdłużej działających producentów polskich: Paged. Lampy i instalacje świetlne to już prawdziwa galeria międzynarodowych marek takich jak włoskie: Artemide, Karman i Modoluce, duńska VITA Copenhagen, holenderska Zuiver czy wywodząca się z Londynu Areti.

W apartamentach można znaleźć także takie perełki jak płytki nawiązujące do portugalskich Azulejos, ręcznie tworzonych i malowanych różnokolorowymi szkliwami. Nie brakuje też polskich akcentów - kolekcji płytek ściennych Tubądzin sygnowanych nazwiskiem Macieja Zienia.

Pasjonaci dostrzegą w Quadrille wiele innych ciekawych elementów dekoracyjnych czy wręcz ikon designu.

Motyw Hotelu Quadrille - Alicja w Krainie Czarów

Ważną rolę odgrywa tu także motyw przewodni „Alicji w Krainie Czarów”, który podkreśla wyjątkowość miejsca, a jednocześnie stanowi zaproszenie do wejścia w inny świat - emocji, magii i piękna. Wątek ten towarzyszy całej koncepcji Quadrille, począwszy od samej nazwy odnoszącej się do kadryla tańczonego przez bohaterów, poprzez restaurację „Biały Królik” nawiązującą do przewodnika Alicji po baśniowym świecie czy „Pub 10/6” określony tak od Dnia Kapelusznika.

Hol wejściowy ozdabia czarno-biała posadzka przywodząca na myśl partię szachów rozgrywaną przez głównych bohaterów powieści, a sam wystrój tego miejsca i całego Pałacu tworzy bajkową iluzję. Powieść Carrolla to nie jedyne odniesienie do literatury.

Nazwiska światowych mistrzów w pałacowych wnętrzach

Pałacowe pokoje noszą nazwiska światowych mistrzów pióra i odnoszą się bezpośrednio do ich dzieł. Interpretacja jest dość swobodna, oddaje przede wszystkim klimat utworów i ich stylistykę. I tak można wybierać między pokojami na przykład Nabokova, Flauberta, Tołstoja, Fitzgeralda, Szekspira czy Szeherezady. Nie brakuje także akcentów kobiecych odsyłających do świata Jane Austen czy Emily i Charlotte Brontë.

Komu spodoba się Hotel Quadrille*****?

Uważni Goście odnajdą tu więcej baśniowych i literackich akcentów, co wcale nie znaczy, że jest to miejsce dedykowane dzieciom. Quadrille przyjazny jest przede wszystkim dorosłym, świadomym odbiorcom tej aury stylu, niecodzienności i inności, lubiącym obcowanie ze sztuką, poszukującym ciszy, spokoju oraz intymności.

Taki nieprzypadkowy Gość w pełni docenia zalety obiektu i daje się uwieść autorskiej kreacji przestrzeni, imponującej architekturze oraz doskonałej kuchni, gdyż Quadrille to nie tyle kolejny hotel, co destynacja sama w sobie, cel i zwieńczenie podróży zgodnie z mottem: Experience the Wonderland.

Taka filozofia doskonale wpisuje się w wartości wyznawane przez wywodzące się z Francji stowarzyszenie Relais & Châteaux, którego Pałac stał się częścią jako drugi obiekt w Polsce. Ta prestiżowa organizacja zrzesza najbardziej ekskluzywne hotele butikowe oraz restauracje z gwiazdkami Michelin na całym świecie. Ich wspólnym mianownikiem jest oryginalna koncepcja, najwyższy standard i doskonała jakość świadczonych w nim usług, jednak to nie wszystko.

Pałace, zamki i posiadłości Relais & Châteaux to przede wszystkim miejsca z duszą, oferujące Gościom o wiele więcej niż sam pobyt czyli rzadkie, autentyczne przeżycie. To powstałe w 1954 roku stowarzyszenie tworzą obiekty przejawiające prawdziwą pasję do gościnności i pragnienie dzielenia się swoją wyjątkowością : historycznym dziedzictwem, więzią z lokalnym środowiskiem i naturą, oryginalną architekturą oraz regionalną kuchnią.

A wszystko to ma na celu zapewnienie unikalnych, autentycznych doznań wynikających z obcowania z propagowaną kulturą doskonałości („culture of excellence”), naszym dziedzictwem.

Kuchnia bogata w regionalne produkty

Kuchnia pełni tu kluczową rolę. Doznania kulinarne, lokalne produkty i receptury to część tego niezapomnianego doświadczenia.

Świetnie rozumie to awangardowa restauracja Biały Królik zlokalizowana w Quadrille. To miejsce, które poszerza horyzonty smaków - z założenia magiczne i trochę szalone, mające zadziwiać i apelować do wszystkich zmysłów. Tworzona z pasją przez nieprzeciętnych szefów kuchni: Marcina Popielarza (Chef Patron, finalista San Pellegrino Young Chef 2018) i Rafała Koziorzemskiego (Head Chef, The Best Chef Raising Star 2017), doceniona przez prestiżowy przewodnik kulinarny Gault & Millau, stała się synonimem kuchni kreatywnej, degustacyjnej, bogatej w formy i silnie osadzonej w propozycjach regionalnych.

Zarówno Marcin Popielarz jak i Rafał Koziorzemski znani są ze swojego zamiłowania do kuchni polskiej oraz lokalnej, opartej o produkty i receptury z Kaszub, Kociewia i Żuław. Osobiście dobierają dostawców, zwracając uwagę na najwyższą jakość żywności oraz na sposób pozyskiwania podstawowych produktów.

W niewielkim zakątku tuż obok restauracji stworzyli własny ogródek, a warzywa w nim wyhodowane trafiają prosto na talerze Białego Królika. Marcin Popielarz to także twórca alternatywnej, ekstrawaganckiej, współczesnej kuchni polskiej, namiętnie eksperymentujący z tradycyjnymi smakami i produktami w wersji fine dining, zaskakujący nietypowym łączeniem smaków i nowymi odsłonami tradycyjnych dań, które znamy z dzieciństwa. Tę pasję i umiejętności przekazał swojemu zastępcy - Rafałowi Koziorzemskiemu.

Unikatowa kuchnia znajduje swoje dopełnienie w nietuzinkowych pałacowych wnętrzach. Niepowtarzalny wystrój każdej z trzech sal Białego Królika wprowadza w magiczny świat i nawiązuje do oryginalnego charakteru dań.

W rezultacie odwiedziny w restauracji, tak jak i w samym Quadrille, stają się niezapomnianym, zmysłowym przeżyciem.

Relaksujące spa Hotelu Quadrille*****

Dopełnieniem koncepcji „Experience the Wonderland” jest holistycznie zorientowane Spa, w którym zabiegi high-tech na najwyższej klasy maszynach łączone są z manualnymi, a idąc dalej z sesjami relaksacyjnymi i rozwojowymi, dbającymi o wnętrze człowieka.

Usytuowane w pałacowych podziemiach Spa stanowi prawdziwą oazę spokoju, na którą składa się rozbudowana strefa wodna z basenem, sauną suchą i parową, słoneczną łąką oraz jacuzzi, a także gabinety wyposażone w profesjonalny sprzęt typu Surgen, Zaffiro, Endermologie LPG, Vectus, Med2Contour czy Hydrafacial. Tu także design odgrywa niebagatelną rolę. Subtelnie dobrane meble i elementy dekoracyjne tworzą niepowtarzalny klimat uzupełniający atmosferę wyciszenia i relaksu.