Sezon wiosenny skłania do zmian. W planach pojawiają się liczne remonty lub zwyczajne odświeżenie pomieszczenia. Na pomoc przychodzą trendy w aranżacji wnętrz, które z każdego pomieszczenia wydobędą smak i styl jego właścicieli.

Postaw na kolor

Barwy zawsze będą wiodły prym podczas doboru akcesoriów oraz dodatków do wnętrza. Wpływają na dobry nastrój jego właścicieli oraz gości, którzy pojawiają się w zaaranżowanym pomieszczeniu. Tegorocznym kolorem Pantone jest Living Coral, określany również jako afirmujący. Czy dzięki niemu będzie żyło się lepiej? Według Pantone - tak.

Living Coral jest niezwykle odświeżający i elektryzujący. Pięknie współgra z dodatkami w stylu vintage, rozświetli również nowoczesne lub industrialne aranżacje. Inspiracją do wyboru koloru była wszechogarniająca cyfryzacja i pęd za nowymi technologiami.

Aranżując wnętrze warto pamiętać o funkcjach, jakie posiada każde z pomieszczeń. Jeśli zależy Ci na spokoju w swoim gabinecie, warto postawić na pastelowe barwy lub biel, która nigdy nie wyjdzie z mody. Zależy Ci na wnętrzu, które dobrze wpłynie na Twoją realizację work-life balance? Niech w pomieszczeniu zagoszczą zielenie oraz błękity.

Dąb Classic 1R lakier mat szczotkowany by Baltic Wood

Warto pamiętać, że kolory to nie tylko akcesoria, bez których nie wyobrażamy sobie pomieszczenia, ale także dodatki. Barwy natury pięknie prezentują się… w naturze. Jeśli kochasz kwiaty, w tym sezonie możesz stać się trendsetterem. Postaw na bujne monstery lub sztuczne storczyki, które pięknie zastąpią rośliny w miejscach, które nie są dla nich przeznaczone.

Drewno receptą na wszystko

Od kilku lat popularyzuje się trend na kontakt z naturą, również w wystroju wnętrza. Wybierane są dekoracje, które dobrze wpływają na nastrój, często są pamiątkami z podróży. Jednak drewno to przede wszystkim podłogi, po których codziennie stąpasz.

Odpowiednio dobrana podłoga posiada nie tylko niezwykłe walory estetyczne. Ogromną popularnością cieszy się klasyczny dąb, który pięknie komponuje się w każdej aranżacji. Wywołuje poczucie ciepła oraz bezpieczeństwa. Jest doskonały jako element wystroju, ale także miejsce do zabaw z dziećmi. Przykładem może być podłoga Dąb Classic 1R, którą w swojej ofercie ma Baltic Wood, wiodący, polski producent podłóg drewnianych.

Dąb Classic 1R lakier mat szczotkowany by Baltic Wood

Naturalny surowiec sprawia, że z roku na rok podłoga dojrzewa, staje się coraz bardziej elegancka, podkreślona zostaje jej szlachetność. Ten, kto raz spróbował naturalnego dębu, już z nim zostaje. Dębowa podłoga Dąb Classic 1R jest niezwykle wytrzymała, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach o natężonym ruchu.

Vintage, retro i eklektyzm

Designerzy wciąż zachęcają, aby nie bać się odważnych rozwiązań, które bazują na powrocie do minionych epok lub łączeniu styli. Dominujące jest połączenie skandynawskiego minimalizmu z boho przepychem. Duet jest niezwykle efektowny, jednocześnie bazuje na neutralnych kolorach. Jednak nie zapominajmy o Art Deco czy dodatkach rodem z PRL-u, które coraz częściej goszczą w polskich domach.

Takie rozwiązania dają ogromne możliwości na kreatywną zabawę z własnymi pomysłami, nie zwracając uwagi na reguły… bo w tym przypadku ich nie ma. Dobrym pomysłem jest zaakcentowanie ulubionego mebla lub miejsca w pomieszczeniu.

Dąb Classic 1R lakier mat szczotkowany by Baltic Wood

Przykładem może być nietypowy fotel z żółtym obiciem lub ściana z tapetą w wiktoriańskie wzory, która na co dzień jest tłem dla kanapy. Aranżacja tak nietuzinkowego wnętrza z pewnością wymaga odwagi, jednak warto pokusić się o szczyptę szaleństwa.

Więcej informacji na: www.balticwood.pl/promocja