W sobotę 6. kwietnia wielbiciele funkcjonalnego projektowania spotkali się w showroomie Decoroom po raz szósty. Tym razem rozmowy koncentrowały się wokół tego, jak zachować równowagę pomiędzy estetyką i funkcjonalnością w kuchni. Na wydarzenie przybyło wielu młodych architektów oraz miłośników projektowania wnętrz.

Spotkanie rozpoczęły prezentacje Partnerów, którzy podzielili się z widownią nowinkami branżowymi w zakresie projektowania kuchni. Swoje materiały audiowizualne zaprezentowali Samsung, Barlinek, Porta, Tubądzin oraz marka GROHE. Następnie, pracownia Decoroom, która w tym roku obchodzi swoje 10. Urodziny, ogłosiła konkurs na najpiękniejsze życzenia.

Kuchnia insta friendly, funkcjonalna, a może smart?

Po części teoretycznej rozpoczął się panel dyskusyjny. Rozmowę moderowała redaktor naczelna „Czas na Wnętrze”, Anna Grużewska. Wraz z panelistami, zastanawiała się nad tym, czy istnieje kuchnia idealna, jakie trendy obecnie dominują i jak dopasować aranżację pomieszczenia do charakteru domowników. Kasia Będzińska – której profil na Instagramie śledzi ponad 230 tysięcy fanów, autorka bloga minimaliv.com, opowiedziała o tym, jak powstają zdjęcia jej wnętrz.

- Robię zdjęcia wnętrza, w którym żyję, w którym poza designerskimi, znajdują się także przedmioty, które nie są insta friendly - na przykład talerz z samochodami mojego synka. Na zdjęciach jednak ich nie widać, ponieważ traktuję moich fanów tak samo jak gości, których zapraszam do mieszkania – przed ich wizytą zawsze sprzątam - wyjaśniła podczas spotkania.

Z kolei Dagmara Jakubczak, właścicielka FORelements.pl opowiedziała o swojej wielowymiarowej kuchni, wyjaśniając, że we wnętrzu nie wszystko musi idealnie ze sobą współgrać, ale ważna jest harmonia poszczególnych elementów.

Świeże podejście do stylizacji wnętrz wprowadził Michał Gulajski – stylista wnętrz, właściciel pracowni „Wnętrza Michała”.

Podczas panelu nie mogło zabraknąć również Wioletty Cieślik, kierownik działu Decoroom Kuchnie, która podzieliła się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem w projektowaniu.

Czas na deser!

Po części oficjalnej, na gości czekała aromatyczna kawa i finezyjne przekąski. Decoroom zadbało także o symboliczny urodzinowy „tort” w formie eleganckich deserów, które w ramach live cooking, powstawały na oczach uczestników spotkania.

Serdeczne rozmowy w kuluarach płynnie przeszły w ostatni etap spotkania - warsztaty, podczas których młodzi architekci tworzyli projekty idealnych kuchni.